We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel 6. İzmir Gastrofest 12 Kasım’da Başlıyor

6. İzmir Gastrofest 12 Kasım’da Başlıyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Altıncı yılında ‘Değişimin Öncüleri ve Gıdanın Geleceği’ konularını tartışan İzmir’in ilk ve tek gastronomi festivali İzmir GastroFest için geri sayım başladı! 12 Kasım’da Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşecek festivalde, tarımdan beslenme alışkanlıklarımızın değişmesine büyük katkısı olan öncü şefler, gastronomi konusunda uzman kanaat önderleri, restoranlar ve yiyecekten içeceğe gıda markaları bir araya gelecek.

İzmir’in ilk ve tek gastronomi festivali olan İzmir GastroFest, toprağa bağlı yaşamlarını sürdürecek, geleneksel besinleri üretecek koşullara sahip olmak isteyen küçük ölçekli üreticilere dikkati çekmek ve mümkün olduğunca onlara destek vermek amacıyla, altıncı yılında “Değişimin Öncüleri ve Gıdanın Geleceği” temasını işliyor.

İzmir GastroFest, 12 Kasım Pazar günü, öncü şefleri, yiyecekten içeceğe gıda markalarını ve konusunda uzman kanaat önderlerini, ‘Gıdanın Geleceği’ni konuşmak üzere her yıl olduğu gibi Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda buluşturuyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Barilla, Pepsi, Mey Diageo, Metro, Öztiryakiler, Hyatt Regency İzmir, Kristal, İstinye Park İzmir ve Salt İletişimin sponsorluğunda ve İzmir Ticaret Odası, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin desteğiyle, ITALTUR M.I.C.E tarafından düzenlenen festivalde gıdanın geleceğine ilişkin üretimden tüketime uzanan tüm süreçler ve neler yapılması gerektiği konunun uzmanları ve fikir önderleriyle masaya yatırılacak.

6. İzmir GastroFest kapsamında, festivalin düzenleme kurulu başkanı ve İtal Tur Genel Müdürü Hande Arslanalp ve protokol konuşmalarının ardından, Big Chefs markasının kurucusu, küçük ölçekli tarım ve kadın üreticileri desteklemenin öncülerinden Gamze Çizreli, İncili Gastronomi Rehberi’nde 5 İnci, Michelin Guide’da 2 Yıldız’la yer alan Neo Lokal’in kurucu ortağı şef Maksut Aşkar, ‘Kök Köken Toprak Konferansı’nın kurucusu Sabiha Apaydın ve Fernkolektif’in kurucusu Gözdem Gürbüzatik sunumlarını yer alacak.

Yemek dünyasındaki cinsiyet ayrımcılığına dikkat çeken, “Cheffes” kitabının yazarı, fotoğrafçı ve yönetmen Vérane Frédiani ve İngiltere’nin en saygın isimlerinden, yemek kitabı yazarı ve Spring restoranın şefi Skye Gyngell ile de yemek kültürü araştırmacısı Gamze İneceli sohbet edecek.

Eski Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı, Stratejik Danışman Ayşin Işıkgece, şef Ömür Akkor, Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, Seraf Restoran şefi Sinem Özler, Osman Sezener ve Barilla Genel Müdürü Murat Koç, Hürriyet Gazetesi Yazarı Müge Akgün’ün moderatörlüğünde gerçekleşecek ‘Gıdanın Geleceği; Değişim İçin İşbirliği’ başlıklı panelin konukları olacak.

Workshop’larda ise Eataly Genel Şefi Claudio Chinali, Hodan’ın kurucu şefi ve İGA Tru Danışman şefi Çiğdem Seferoğlu, Murat Deniz Temel ile Mey Koray Özcan, Teruar Urla’nın kurcu şefi Osman Serdaroğlu ve Serhat Doğramacı yeme-içme severlerle olacak.

Od Urla, Seraf, Seçkin Et, Mezra Yalıkavak, Mitu, Karaf, Sento By Nuup, Zai, Ragyu Kasap, Barilla, Hus, Sevilen, Yedi Bilgeler, Hus Wine, Lucien Arkas Bağları, Pepsi, Carlsberg, Alliance, Karaf, Feyz Çiftliği Gurme, Kurukahveci Mehmet Efendi ve Dostlar Boyoz Fırını gibi 40’ya yakın yiyecek ve içecek markası tadım yaptıracak mekanlar arasında yer alacak.

KATILIMCI MARKALAR VE MEKANLAR

ORTAYA ALAÇATI
ALLIANCE
MEZRA YALIKAVAK
MİTU LOKANTA
KARAF ALAÇATI
OD URLA
ASLANBOĞA KOKOREÇ
FOODPORT
NUUP PATISSERI
SENTO
SERAF
CAHİT DEDEMİN BAHÇESİ
FEYZ ÇİFTLİĞİ
SEFERİHİSAR HANIMELI KOOPERATIF
ZAI YAŞAM
DOSTLAR BOYOZ FIRINI
RAGYU KASAP +
SEÇKİN ET
BREADLAB
BARILLA
KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ
CARTEL
MAYART CAFE WORKS
LAZIKA ÇAY
HUS
LUCIEN ARKAS BAĞLARI
ASMADAN
YEDİBİLGELER
PEJA İÇECEK
PEPSICO
KAVLAK ZEYTİN
ABALIOĞLU
KRİSTAL YAĞLARI
LEANDRA
PORT HOUSE ALAÇATI
KÖSTEM ZEYTİNYAĞI MÜZESİ POLİMA MÜZE RESTAURANT

Yorum Yaz