We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel AB içinde seyahat için izin alacaklar

AB içinde seyahat için izin alacaklar

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

2024 başından itibaren, AB bölgesi içinde vizesiz seyahat edebilen 60’tan fazla ülkeden gelen yolcular, seyahate çıkmadan önce AB Seyahat Bilgileri ve Yetkilendirme Sisteminden (ETIAS) seyahat izni alacaklar. 18 yaşından büyükler için 7 Avro’ya mal olacak vergi reşit olmayanlara ve 70 yaşından büyüklere uygulanmayacak. ABD ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere bazı ülkelerden seyahat edenler listesinde yer alıyor.
Bu yeni yaptırım, ana kaynak pazarlarında maliyeti artıracak. Kanada, İsrail, Japonya, Yeni Zelanda, Güney Kore, Singapur İngiltere ve ABD gibi turizm pazarların negatif etkilenmesi bekleniyor.
2019 yılında uygulanmasına karar verilen ancak üç kez ertelendi. Yeni uygulamaya göre, turistlerin belirli Avrupa şehirlerini ziyaret etmek için zaten ödediği yerel vergilere eklenecek.

Yorum Yaz