We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Adana Hiltonsa 20. Yılını Kutluyor

Adana Hiltonsa 20. Yılını Kutluyor

Adana Hiltonsa 20. Yılını Kutluyor

Adana’nın İlk Beş Yıldızlı Uluslararası Oteli Adana Hiltonsa 20. Yılını Kutluyor.

hiltonsa

Kültür turlarının artmasına vesile olarak bulunduğu şehrin gelişimine katkı sağlayan, doğaya saygılı mimari anlayışı ile yüreklere dokunan, mutfağından eksik etmediği yerel lezzetlerle şehrin gastronomi alanında bilinirliğini artıran, tüm bunları yaparken misafirperverliğinden asla ödün vermeyen Adana HiltonSA, 20 yıllık bir deneyimle yoluna devam ediyor. Kapılarını açtığı günden bu yana Adana’ya bir otelden çok daha fazlasını kazandıran otel, yakın zamanda hayata geçirdiği Riverside havuz ve etkinlik alanıyla da yepyeni bir heyecan yaşıyor.

Adana’nın ilk uluslararası beş yıldızlı kongre ve etkinlik oteli Adana HiltonSA, ev sahipliği yaptığı çok sayıda etkinlik ve konaklama sektörüne kattığı değerle, başarılarla geçen 20 yılı geride bırakıyor. Adana’da etkinliklere yön veren, en önemli uluslararası festival ve karnavallarına ev sahipliği yaparak kısa sürede şehrin önemli simgelerinden biri haline gelen otel, kapılarını açtığı 1 Nisan 2001’den bu yana, misafirlerine eşsiz bir konaklama deneyimi yaşatmaya devam ediyor.

hiltonsa

Zerunyan: “Kalite’den Ödün Vermeden Misafirlerimizi 20 Yıldır Ağırlıyoruz”

Hilton Türkiye Üst Sınıf Otellerden Sorumlu Bölge Müdürü Armin Zerunyan, “Adana HiltonSA markamız ile 20 yıldır hizmet kalitesinden ödün vermeden konuklarımızı ağırlamayı sürdürüyoruz. Türkiye’nin sanayi ve turizm sektörleri açısından önemli büyük şehirlerinden Adana’da Hilton markası ile sayısız etkinliğe ev sahipliği yaptık; şehrin sosyal yaşamını ve alışkanlıklarını şekillendirerek misafirlerimizi en iyi şekilde ağırladık. Bundan sonra da, deneyimli ekibimizle Hilton standartlarından ödün vermeden hizmet vermeye, turizm sektörüne ve Adana’ya katkı sağlamaya devam edeceğiz.”dedi.

Bu yıl 20. yaşını kutlayan Adana HiltonSA otelin bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Adana ve Mersin HiltonSA Genel Müdürü Abdurrahman Toprak “Adana HiltonSA olarak, ev sahipliği yaptığımız çok sayıda etkinlik ve konaklama sektörüne kattığımız değerle, başarılarla geçen 20 yılı geride bırakıyoruz. Sabancı Holding tarafından, Türkiye’nin 6. Hilton oteli olarak kapılarımızı açtığımız 1 Nisan 2001’den bu yana, Hilton markasından aldığımız güçle misafirlerimize yaşattığımız eşsiz konaklama deneyiminin yanı sıra, şehrin en büyük oteli unvanıyla Adana’ya çok sayıda ilki yaşattık. Şimdi ise yakın zamanda açılışını yaptığımız 1200 kişi kapasiteli etkinlik alanımız Riverside ile de yepyeni bir heyecanı yaşıyoruz.” dedi.

Türkiye’deki Hilton otelleri arasında Anadolu’ya açılan ilk 5 otelden biri olan Adana HiltonSA, Hilton ekip üyelerinin kendilerini geliştirebilmelerine imkan sağlayan iş yeri kültürünü tüm kademelerinde benimsiyor. 20 yıl boyunca yetiştirdiği nitelikli personel ile Çukurova bölgesi başta olmak üzere dünya turizmine de katkı sağlıyor.

 “Karnaval ve festivallerin vazgeçilmez adresi”

Bugüne kadar çok sayıda önemli festival ve karnavala ev sahipliği yapan Adana HiltonSA, şehrin sosyal hayatının ve yeme-içme kültürünün tanıtımına önemli katkı sağlıyor. Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Altın Koza Film Festivali ve Portakal Çiçeği Karnavalı zamanla Adana HiltonSA ile özdeşleşen etkinlikler arasında yer alıyor. Adana HiltonSA, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin organize ettiği kongreler için de sıklıkla tercih ediliyor.

“Doğaya ve tarihe saygılı mimari anlayış”

Adana HiltonSA, Eylül 2019 yılında faaliyete geçen Riverside havuz ve etkinlik alanıyla da doğaya saygılı mimari yaklaşımını sürdürüyor. Riverside içerisinde yer alan tüm ağaçları muhafaza eden otel, projeyi doğaya uygun olarak şekillendirdiği için takdir topluyor.

 “Adana HiltonSA’nın kalbi Riverside için atıyor”

2001 yılından bu yana Adana’yı Hilton kalitesiyle tanıştıran Adana HiltonSA, 2019’un Eylül ayında hizmete giren açık havadaki en büyük otel etkinlik alanı Riverside ile sektördeki iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor. Kurumsal davetlerden toplantılara ve düğün törenlerine kadar farklı konseptlerdeki etkinlikler için keyifli bir kutlama mekanı olarak ön plana çıkan Riverside, 2000 m²’lik kullanım alanı ve doğaya saygılı bir mimari anlayışıyla dikkatleri çekiyor.

Şehrin tam kalbinde yer alan ve Seyhan Nehri manzarası ile konuklarına eşsiz bir konaklama deneyimi yaşatan Adana HiltonSA, şehrin en büyük açık hava etkinlik alanında, soğutma sistemleri, banket alanı, hazırlıklar için süit oda bölümü gibi çözümlerle fark yaratıyor.

Adana sıcaklarına karşı havuz suyunu serinletme özelliği Riverside’da…

Adana HiltonSA’nın Seyhan Nehri’ne karşı özel bir havuz keyfi deneyimi yaşayabileceğiniz Riverside havuz alanı 46 adet şezlongu, 9 adet konforlu ve doğa manzaralı locası ile misafirlerini ağırlıyor. Soğutma sistemi ile su sıcaklığını belli bir derecede sabitleyebilmesi, Riverside havuzunu ön plana çıkaran en önemli özellik olarak ön plana çıkıyor. Birbirinden lezzetli ve sağlıklı salata çeşitlerinin yanı sıra, sıcak atıştırmalıkların bulunduğu Snack Bar menüsünde ayrıca usta bartenderların elinden çıkan özel kokteyller de havuz keyfini ikiye katlamaya yetiyor.

Hilton CleanStay ve Hilton EventReady güvencesiyle üst düzey önlemler

Bir Hilton iştiraki olan Adana HiltonSA, misafirlerini üst düzey hijyen önlemlerini içeren Hilton CleanStay güvencesiyle ağırlıyor. Otel odasında en çok temas edilen 10 nokta detaylı olarak temizleniyor ve her bir yüzey için ayrı bez kullanılıyor. Temizlik tamamlandığında ise odalar mühürleniyor ve misafirler odaya geldiğinde mührü ilk kendileri açıyor.

Misafirler otele girdikleri andan itibaren hiçbir şeye dokunmadan telefonlarını kullanarak QR kodlarıyla oteldeki tüm menüleri görebiliyor. Adana HiltonSA’nın gözde mekanlarında, sosyal mesafe kurallarına uygun oturma düzeni ve hijyen prosedürleri titizlikle uyguluyor. Adana HiltonSA, Hilton’un yeni dönemde gerçekleşecek etkinlikler için geliştirdiği Hilton CleanStay özelliklerini taşıyan Hilton EventReady’i ile de misafirlerine, temiz, esnek, güvenli ve sosyal sorumluluk taşıyan çözümler sunarken, etkinlik planlayıcıları ve katılımcıları için konforlu bir ortam hazırlıyor.

Adana HiltonSA, Sağlık Bakanlığı’ndan Güvenli Turizm Sertifikası’na da sahip.

 

Yorum Yaz