We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Alanya turizminin krizle mücadelesi

Alanya turizminin krizle mücadelesi

Alanya turizminin Rusya ve Ukrayna savaşının etkilerini GM Turizm ve Yönetim Dergisi okuyucularına ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Topçu anlattı. Pandeminin ardından gelen krizin etkilerinin küçük ve resort otelleri olumsuz etkilediğini dile getiren Topçu ile Alanya turizminin kriz ile mücadelesini konuştuk.

Özellikle pandemiyi takip eden böyle bir kriz sektörü olumsuz olarak etkilerken Alanya bölgesinde bundan fazlasıyla payına düşeni alacak gibi görünüyor diyen Cengiz Topçu; “Özellikle 2022 yılında Gazipaşa Havaliman’ın daha fazla kullanılacağı beklentisi ve üretilen pax sayısında ciddi bir artış beklentisi ile yeni yıla giren bölge bu planlamaların bir çoğunun tekrar gözden geçirilmesine sebep olan gelişmeleri yakından takip ediyor. “

UMUTLARIMIZI KORUMAYA DEVAM EDİYORUZ

Ukrayna ve Rusya pazarlarının olmaması ve diğer pazarlar hakkında ise Topçu; “Kaynak pazarlarımız olan Rusya ve Ukrayna’nın yokluğunda oluşacak hareketlerde Antalya Havalimanına olan uzaklığı da göz önüne alındığında Alanya bölgesinin istediği misafiri almasının zorluğunun farkında olsak da İskandinavları yavaş tempoda olsa da geri dönüşler, İngilizlerin bölgeye tekrar rezervasyon yaptırması, Orta Avrupa ve Balkanlardan oluşan beklenti yine de umutlarımızı korumamızı sağlıyor“ dedi.

APARTLAR VE KÜÇÜK OTELLER KONUTA DÖNÜYOR

Alanya bölgesinde apartların konuta dönüşümünü ise şu sözlerle dile getiriyor “Bu arada Alanya bölgesinde pandemi döneminde başlayan küçük ölçekli apart ve otellerin konuta dönüştürülmesinde bu krizle birlikte bir artış gözleniyor. Yatak sayısı az olan işletmeler istedikleri kazancı elde etmenin zorluğu karşısında artan bir hızda konuta dönüştürme seçeneğini değerlendiriyor” dedi.

AÇILIŞ ERTELİYOR YA DA HİÇ AÇMAYACAK
Resort otelciliğin son durumu hakkında ise Topçu “Özellikle şehir merkezi hariç kıyı bandında bazı otellerin açılışlarını ertelemesi veya hiç açılamayacak olması sürpriz olmayacak gibi görünüyor” dedi.

Yorum Yaz