We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Alkoçlar’dan Konyaaltı Sahili Açıklaması

Alkoçlar’dan Konyaaltı Sahili Açıklaması

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Alkoçlar’dan Konyaaltı Sahili Açıklaması

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Konyaaltı sahili ihalesinin iptaline yönelik kararının ardından Alkoçlar ve ALSE Yönetim Kurulu Başkanı Ender Alkoçlar, yazılı açıklama yaptı.

Alkoçlar Otelleriyle İlgili Karar Verildi

Ender Alkoçlar’ın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Konyaaltı Sahil projesi ihalesinin belediye encümen kararı ile tek taraflı fesih edildiği öğrenilmiştir. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ortaklığımız arasında yapılan 20.04.2018 tarihli kira sözleşmesi, tamamen ihale şartnamesine uygundur. Toplamda 28 yıl süreli olup, bugüne kadar Büyükşehir Belediyesine karşı tüm mükellefiyetlerimiz eksiksiz olarak yerine getirilmiştir.

“Ticari İtibar Kaybı İçin Dava Açacağız”

Ortaklığımız ve tüm kiracı işletme paydaşlarımız sözleşme şartlarına uygun faaliyetlerine devam etmektedir.

Kusurumuz olmadan tek taraflı yapılan iptal ve oluşturulmaya çalışılan algı operasyonu sonucu uğrayacağımız ticari itibar kaybı için ayrıca dava açacağız. Söz konusu idare tarafından alınan tek taraflı kararın uygulanması ilgili mahkemelerin dava süreci sonunda vereceği kararla geçerli olabilecektir.

“Yapılan İşlem Hukuka Aykırı”

Ortaklığımızı ve proje kapsamında kiracı olarak faaliyet gösteren işletmecileri mağdur etmeye, Türkiye’nin 70 yıllık turizm markası Alkoçlar tarafından profesyonelce işletilen bu projeyi, tekrar eski metruk haline geri döndürmeye kimsenin hakkı olmadığı gibi yapılan işlem hukuka aykırıdır.

Siyasi olduğunu düşündüğümüz Büyükşehir Belediye Başkanlığının bu haksız tasarrufu, gerek bizlere gerekse işletmecilerimize karşı işlenmiş, birçok yasanın ihlal edildiği nitelikte bir suçtur ve mağduriyet oluşturulmuştur.

“Yasal Süreçler Başlatılacak”

Büyükşehir Belediye başkanlığının ortaklığımız aleyhine yapmış olduğu her türlü yasal dayanaktan yoksun, bu tek taraflı eylemine karşı, tarafımızdan tüm yasal süreçler başlatılacak olup, konunun adli makamlar nezdinde kısa sürede hakkaniyetle neticeleneceğine inancımız sonsuzdur.

Ortaklığımız, tüm işletmelerimiz ve 3 bin çalışanımızla, Antalya halkına hizmet vermeye devam ettiğimizi tüm kamuoyuna duyurulur.”

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

Yorum Yaz