We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa DÜNYA Alman Birliği Günü, Antalya’da kutlandı

Alman Birliği Günü, Antalya’da kutlandı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Tanju Altınay

Alman Birliği Günü’nün 33’üncü yılı, Antalya’da Akra Barut otelde düzenlenen resepsiyon ile kutlandı.

Almanya’nın Antalya Konsolosu Martin Tscherner ev sahipliğinde gerçekleşen davete çok sayıda seçkin konuk katıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Candemir Zoroğlu, ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Rıza Perçin, Antalya Büyükşehir Belediyesinde Başkan Danışmanı Osman Ayık ile Turizm’in önde gelen isimleri resepsiyonda hazır bulundu.

Almanya ve Türkiye’nin Milli Marşlarının çalınması ile başlayan davette kürsüye çıkan Almanya’nın Antalya Konsolosu Martin Tscherner, yaptığı konuşmada, 3 Ekim’e ve Türkiye-Almanya dostluğunun önemine vurgu yaptı. Tscherner “ Bu yıl Türkiye’de sadece 3 Ekim’i değil, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yüzüncü yıl dönümünü de kutluyoruz. İlk anda 3 Ekim 2023 ile Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.Yıl dönümü arasındaki benzerliklere bakmak tuhaf gelebilir. Ancak, yakından incelendiğinde, her iki hadisenin, insan ruhunun ve özgürlük iradesinin zaferini kutladığını anlarız. Gerek 3 Ekim’de Almanya’nın yeniden birleşmesi, gerekse yüz yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, insanların, daha iyi bir geleceği birlikte şekillendirmek için bir araya gelip, yola koyuldukları anlardır.” dedi.

2023 ANTALYA’DA ALMAN TURİST REKORU KIRDI

Almanya’nın Antalya Konsolosu Martin Tscherner, bu sene Antalya’nın yeni bir rekora imza attığını da söylerken, Alman turist sayısının bir kez daha tarihi rekorlara ulaştığının altını çizdi.

Tscherner, “ Turizmdeki bu rekor, yalnızca bölgenin güzelliğinin ve çeşitliliğinin değil, aynı zamanda ülkelerimiz arasındaki derin bağı da vurgulamaktadır. Antalya’nın turizmi, sadece etkileyici sayılarla değil, aynı zamanda son derece huzurlu bir ortan ile de kendini göstermektedir. Türk halkının olağanüstü misafirperverliğinin ve ortak çabalarımızın sonucudur.” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Göç İdaresi, Emniyet görevlileri, Jandarma, adli merciler, hastaneler, havaalanı yetkililerinin turizme dolaylı olarak büyük katkı sağladığının altını çizdi.

ANTALYA HAVAALANI AVRUPA’NIN EN BÜYÜK 10 HAVALİMANINDAN BİRİSİ
Fraport’un 7 Milyar Avroyu aşan yatırım hacmine sahip havalimanını 80 milyon yolcu kapasitesine çıkarak şekilde genişletilmesinin seyahatleri daha da kolaylaştıracağını ifade eden Tscherner, Antalya’nın HUB olarak önemini daha da güçlendirecek derken, Antalya Havalimanının Avrupa’nın en büyük 10 Havalimanından birisi olduğunu söyledi.
3 Ekim’i Türkiye’de ki tüm Konsolosluklarda aynı anda kutladıklarını ifade eden Almanya’nın Antalya Konsolosu Martin Tscherner, geceye katılan davetlilere sınırlı sayıda üretilen çanta koleksiyonundan hediye eden Tscherner, bu özel günde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Davete katılan konukların bol bol sohbet ettiği gece renkli görüntülere sahne oldu.

Yorum Yaz