We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Tokyo 2020’de Busenaz Sürmeneli, finalde Çinli rakibini yenip altın madalya kazandı. Buse Naz Çakıroğlu ise final maçını kaybedip gümüşte kaldı.

Tokyo 2020 Olimpiyatları, bugün sabah iki Türk kızının final maçlarına sahne oldu. Kadınlar boks dalında Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli, altın madalya için ringe çıktı. Tüm Türkiye’nin büyük ilgi ve merakla izlediği kadınlar boks finalleri sonrası 69 kiloda Busenaz Sürmeneli, altın madalya kazanarak Türk spor tarihine geçti. 51 kilo finalinde Buse Naz Çakıroğlu ise Bulgar rakibine yenilerek gümüş madalyada kaldı.

İLK FİNAL ÇAKIROĞLU’NDAN

Günün ilk finali 25 yaşındaki Buse Naz Çakıroğlu ile Bulgar sporcu Stoyka Zhelyazkova Krasteva arasında oynandı. Maça tutuk başlayan Buse Naz, her üç rauntta da rakibine üstünlük kuramadı. Final maçını kaybeden sporcumuz, Olimpiyat ikincisi oldu. Maçtan sonar büyük üzüntü yaşayan Çakıroğlu, “Olimpiyat madalyası almak guru verici. Ancak bunun altın olmasını isterdim” diye konuştu.

SÜRMENELİ TARİHE GEÇTİ

Günü ikinci finalinde ise Busenaz Sürmeneli, Çinli rakibi Hong Gu’yla karşılaştı. Kokugikan Arena’daki maçın başında tutuk görünen sporcumuz, ilerleyen sürede toparlandı ve üstünlük kurdu. Özellikle 2 ve 3’üncü raundlarda çok başarılı bir maç sergileyen boksörümüz, maçı kazanarak altın madalyanın sahibi oldu. Türk bayrağını göklere çektirip İstiklal Marşı’nı okutan Sürmeneli, elde ettiği bu başarı ile Türk spor tarihine girdi.

 

 

Yorum Yaz