We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel ANTALYA DÜNYA LİDERLERİNİ GÖRSEL ŞÖLEN İLE KARŞILAYACAK

ANTALYA DÜNYA LİDERLERİNİ GÖRSEL ŞÖLEN İLE KARŞILAYACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi, G-20 zirvesi için Kasım ayında Antalya’ya gelecek dünya liderlerini ve şehre her yıl dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca turisti görsel bir şölenle karşılamaya hazırlanıyor.

fft261_mf11520230

Kanada’dan aldığı Beş Çiçekli Altın Şehir Ödülü, ev sahipliği yaptığı G-20 zirvesi, EXPO 2016 organizasyonu ile dünya süper ligine çıkan Antalya, dünya liderlerini görsel şov ile karşılamaya hazırlanıyor. Düden Şelalesi’nin denize dökülen bölümü ışıklandırılarak, özellikle akşam saatlerinde Antalya’ya gelen dünya liderleri ve her yıl şehri ziyaret eden milyonlarca turist  renk oyunları ile görsel bir şölen ile karşılanacak.

 

LED teknolojisiyle ışıklandırılacak Düden Şelalesi, Antalya’ya hava yoluyla gelen yerli ve yabancı konuklara gösterilecek ilk cazibe noktası olacak. Düden Şelalesi’nin akma yoluna ve suyun düştüğü yere renk animasyonlu, LED’li aydınlatma armatürleri ile ışıklandırma yapılacak. Ayrıca şelalenin sağında ve solunda bulunan falezlere eşit sayıda homojen görünüm sağlamak kaydıyla, güneş enerjili küre tipi LED armatürlerin montajı yapılacak. Yanıp sönecek küreler ve renk geçişleri ile muhteşem bir görüntü ortaya çıkacak. Düden Şelalesi, Niagara Şelalesi gibi müthiş bir manzaraya kavuşacak.

Mevlana Kavşağı da Aydınlatılacak

Antalya kent içi trafiğine köklü bir çözüm getiren Mevlana Kavşağı’nda da benzer bir ışıklandırma çalışması yapılacak. Köprülü kavşağın her iki alnı, boydan boya renk animasyonlu, wallwasher tipi aydınlatma armatürleri ile ışıklandırılacak. Bölge trafiğinde büyük rahatlama sağlayan, her gün binlerce sürücünün kullandığı köprülü kavşak, akşamları renk geçişleri ile kente görsel bir güzellik katacak.

 

Yorum Yaz