We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Arabistan imaj yenileyemedi

Arabistan imaj yenileyemedi

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Suudi Arabistan, Turkcell Süper Kupa maçına başkenti Riyad’da ev sahipliği yapmaya hazırlanıyordu. Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Turkcell Süper Kupa maçı yaşanan kriz sonucunda başlamadı. Ulaşan ilk bilgilere ve iddialara göre; futbolcuların sahaya çıkarken taşıyacakları “Yurtta sulh, cihanda sulh” pankartına, İstiklal Marşı’nın okunmasına ve futbolcuların ısınma sırasında giydikleri Atatürk portreli t-shirtlere izin verilmemesi sonucunda takımlar sahaya çıkmayı reddetti.

TAKIMLAR İSTANBUL’A DÖNÜYOR

Yaşanan kriz sonrası takımlar otellerinden ayrılmadı. Futbolcuları taşıyan uçağın hazırlandığı belirtilirken Galatasaray takım uçağının 04:00 itibariyle İstanbul Havalimanı’na, Fenerbahçe takım uçağının ise 04:15 itibariyle Sabiha Gökçen Havalimanı’na ineceği söyleniyor.

3 SAAT TOPLANTI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yaşanan gelişmelerin ardından 3 saat toplantı gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından takımlar sosyal medya paylaşımları ile destek mesajları yayınlıyor.

ORTAK AÇIKLAMA

Konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:
“Kamuoyuna duyurulur

Cumhuriyetimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yılını yurtdışında da kutlamak amacıyla, Türk Futbolunun marka değerine ve kulüplerimize katkı sağlayacak şekilde kulüplerimizle organize ettiğimiz,
29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45’te oynanması planlanan 2023 Süper Kupa müsabakası organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle Kulüplerimizle birlikte aldığımız ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu, ilgili kurum ve kuruluşlarına şu ana kadar Süper Kupa’nın organizasyonu için göstermiş oldukları çaba nedeniyle teşekkür ederiz.

Türkiye Futbol Federasyonu
Fenerbahçe Spor Kulübü
Galatasaray Spor Kulübü”

Yorum Yaz