Aycı’dan Bilet İadeleri İle İlgili Flaş Açıklama!

Güncel 27 Şubat, 13:46'de eklendi

Aycı’dan Bilet İadeleri İle İlgili Flaş Açıklama!

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’dan İstanbul Havalimanı’nda, koronavirüse karşı aldıkları tedbirlerle ilgili açıklama geldi.

ilker aycı

Aycı, “Koronavirüs nedeniyle 250’den fazla uçağı dezenfekte ettik. Bilet iade ve açığa alma sürecini kolaylaştırdık” dedi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı’nın açıklamaları şu şekilde:

-Risk gurubu nerelerde artıyorsa tedbir alıyoruz. Nahçıvan’a uçuşumuzu geçici süre durdurduk. Bakü, Gence diğer uçuşlarımız sürüyor. Seul seferleri azalmış durumda. İran’ı çok sıkı takip izliyoruz.

-Uçaklarımızda 250’den fazla uçağımızı hızlı şekilde dezenfekte ettik.

Umre uçuşları durdu

-Riskin yönetilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Suudi Arabistan Umre uçuşlarını durdurdu. Yolcu girişlerini de 22 ülkeyi kapsayacak şekilde durdurduk. Uçuşlarımızı sağladık. Türk vatandaşlarımız geri dönmeye devam edecek. Ancak umre uçuşları kapatıldı. İstanbul Havalimanı’ndan bu 22 ülkeye yönelik çalışıyoruz. Gelenleri Suudi Arabistan’a göndermiyoruz. Hızla uyum sağlıyoruz.

Mayıs ayına kadar bilet iadesi yapılabilir

-Ocak ayı başında Wuhan merkezli bu virüste Bahreyn, Çin, İran gibi ülkelerden iptal gerçekleştirdik. Pekin hariç Çin tamamen iptal edildi. Pekin için de mart itibariyle karar alacağız. Pekin’e uçuş yapmıyoruz. Mayıs ayına kadar ücret ödemeden bilet iadesi olabilir. Bilet değişimlerini, iadelerini son derece kolaylaştırdık. Tüm yolcularımız her yerden bu hizmetleri alabilir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.