We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Hamit Gazez; “Romanya Pazarı’nda EB Döneminde Artış Yüzde 20’nin Üzerinde”

Hamit Gazez; “Romanya Pazarı’nda EB Döneminde Artış Yüzde 20’nin Üzerinde”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Hamit Gazez; “Romanya Pazarı’nda EB Döneminde Artış Yüzde 20’nin Üzerinde”

Rezeda Tours’un Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Gazez; “2020 yılında EB döneminde satışlar yüzde 20’nin üzerinde” dedi. 2020 yılının bu pazardaki son durumu Gm Turizm ve Yönetim Dergisiyle paylaştı.

2019 yılında Romanya pazarının Türkiye pazarına ilgisi nasıldı? Türkiye pazarına yapılan satışlar beklentileri karşıladı mı?

2019 yılında Romanya’dan Türkiye’ye gelen misafir sayısında oldukça fazla bir artış sağlandı. Ancak yaptığımız bu satışlar beklentilerimizi karşılamadı. Çünkü piyasada oldukça fazla koltuk vardı. Türkiye’ye gelen kişi sayısında belirli bir artış oldu, fakat Rezeda Tour’da dahil olmak üzere hiçbir tur operatörü kâr edemedi.

Romanya ülkesinde acentelerin ve misafirlerin Türkiye’ye karşı bakış açısı nasıl, bu konu hakkında bilgi verir misiniz?

Romanya pazarında 2019 yılına göre 2020 yılında daha fazla koltuk olacağını söylemek mümkün.  Bu durumun sonucunda daha fazla koltuk, daha fazla tehlikeli durumları da beraberinde getirecektir. Romenler erken rezervasyon döneminde satışlarını gerçekleştirmektedirler. Böylece paketlerini daha önceden almışolacaklar. Ancak Türkiye, Romanya için bir numaralı destinasyon kaynağıdır. Romenler, Türkiye dışında hiçbir ülkede düşük ücretlerle kaliteli bir servis bulamazlar.

Romanya pazarında Antalya ve diğer bölgelere karşı planlamalarda belirli bir artış var mı?

2020 yılının Şubat ayı itibariyle erken rezervasyon satışlarıgerçekleşti. Erken rezervasyon satışları, şimdiden 2019 yılına göre yüzde 20’nin üstüne çıktı.  Ancak erken rezervasyon satışları bittiği an bu satışlar düşecektir.

Romanya pazarından daha fazla pay alabilmek adına turizm camiasının ve bakanlığın ne gibi adımlar atması gerekmektedir?

Rezeda Tours olarak fuar ve workshoplara katılıp Türkiye’nin Romanya pazarından daha fazla pay alabilmesi için çabalamaktayız. Bakanlıklara Romanya pazarında yer alan Türk tur operatör şirketlerinin tanıtıma ihtiyaçlarının olduğunu ifade bir yazı yazdım. Ancak bakanlıklardan bu konu hakkında henüz yanıt gelmedi, beklemekteyiz.

Rezeda Tours olarak 2020 yılında Antalya hakkındaki planlarınız nelerdir?

Rezeda Tours olarak; 2019 yılında Antalya’ya  10 bin  getirdik. Ancak 2020 yılında bu konu hakkında fazla bir beklenti içindeyiz. Türkiye’ye bu yıl toplam 20 bin pax  ve  bunun 12 binini Antalya’ya getireceğiz.

 

Yorum Yaz