We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Bağlıkaya: “En Çok Acenteler Etkilenecek”

Bağlıkaya: “En Çok Acenteler Etkilenecek”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Bağlıkaya: “En Çok Acenteler Etkilenecek”

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kararıyla, yurt dışına ilişkin seyahat harcamalarında altı ay olan taksitlendirme süresi üç aya düşürüldü.

Firuz Bağlıkaya

Kredi kartı taksit sayısının 6 aydan 3 aya düşürülmesinin, özellikle yurt dışına yolcu götüren küçük acenteleri etkileyeceği bildirildi.

BDDK’nın yurt dışı seyahatlerinde kredi kartı taksit sayısını 6 aydan 3’e düşürmesi, özellikle yurt dışına yolcu götüren küçük acentelere olumsuz yansıyacak.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, maliyetin yüksek olması nedeniyle yurt dışı seyahatlerde kredi kartının yaygın olarak kullanıldığını söyledi. “Taksit sayısının düşmesi özellikle küçük acentelere olumsuz yansıyacak.  Finansal yapısı güçlü olan şirketler ödeme konusunda alternatifler bulabilir. Ancak küçük acentelerin paket tur satması zorlaşacak” dedi.

Bağlıkaya, alınan karardan KKTC de olumsuz etkilenecek, dedi. Taksit sayısının 9 aya çıkarılmasını beklerken 3 aya düşürüldüğünü belirten TÜRSAB Başkanı, ”Karar Kıbrıs’a yönelik turizm hareketine de olumsuz yansıyacak. Bu ülkeye paket tur alanlar esas olarak kumarhaneler için oraya gitmiyor. Yıllık tatil için gidiyor. Bu karar KKTC’nin ekonomisini de olumsuz etkileyecek” dedi.

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

 

Yorum Yaz