We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel BAKAN AVCI, 2017 İÇİN YAKIT DESTEĞİ GENİŞLETİLECEK

BAKAN AVCI, 2017 İÇİN YAKIT DESTEĞİ GENİŞLETİLECEK

6. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, turizmcilere önemli bir haber verdi.
15149
Bakan Nabi Avcı’nın açıklamaları şöyle: “Bölgemiz turizm açısından sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Hepimizin bildiği üzere terör dünyayı olduğu gibi Avrupa ve Türkiye’nin turizmine etki eden en önemli nedenlerden biridir. Sektörümüz maksatlı oluşumlar tarafından da güvensiz gösterilmeye çalışılıyor. Almanya’daki bazı basın yayın organları tarafından Türkiye’nin güvensiz gösterilmesi bizi derinden üzüyor. 

Turizmi etkileyen terör ve olumsuz gelişmeler Avrupa’da Türkiye’deki kadar gündem oluşturmuyor. Bunun örneklerini geçmişte yaşadık. Gezi olayları oldu Türkiye’de. Buna benzer gösteriler Almanya ve Fransa’da da oldu. Avrupa’nın başka ülkelerinde de oldu. Ama hiçbiri önceden tedbir alınmış çekim yerleri belirlenmiş bir şekilde dünyaya servis edilmedi. Farklı bir uygulamadan bahsediyorum. Bu turizm sektörümüzü olumsuz etkiledi. Bu tertiplerin içinde yer alan medya grupları şunu bilsinler ki bu geri tepecek bir uygulamadır. 

Uçak desteğini gelecek sene daha da genişleteceğiz. Tanıtım stratejimizin de değişmesi gerektiğini gördük. Destinasyonlarımızın ayrı ayrı tanıtılması konusunda çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyoruz ve bu konuda adımlar atacağız.”

Yorum Yaz