We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Bakan Ersoy; Türkiye’nin Turistlere Yapacağı Covid-19 Sigortasının Fiyatını Açıkladı

Bakan Ersoy; Türkiye’nin Turistlere Yapacağı Covid-19 Sigortasının Fiyatını Açıkladı

Bakan Ersoy Türkiye’nin Turistlere Yapacağı Covid-19 sigortasının Fiyatını Açıkladı

bakan ersoy

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’ye gelen turistlere Covid-19 sigortası yapılacağını söyledi. Ve konuşmasının devamında yapılacak sigortanın bedelini açıkladı.

Bakan Ersoy; 50 ülkenin büyükelçilerini Antalya’ya davet etti ve bugün Antalya’da toplantı gerçekleştirdi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, büyükelçilere  yaptığı konuşmada Türkiye’nin güvenli turizm için aldığı önlemleri anlattı.

Türkiye’den turistlere Covid-19 sigortası

Ersoy; konuşmasında Türkiye’nin 1 Temmuz’dan sonra Covid-19’u kapsayan bir sağlık sigortası paketini hizmete sunacağını belirtti. Ersoy, turistlerin söz konusu sigortayı anlaşmalı hava yolu şirketlerinde bilet alırken, pasaport kontrolünden önce havalimanlarında, online ve tur operatörleri vasıtasıyla satın alınabileceğini ifade etti. Ersoy, 3 bin Euro’ya kadar sağlık harcamasını kapsayan sigortanın 15, 5 bin euroya kadar sağlık harcamasını kapsayan sigortanın 19 ve 7 bin Euro’ya kadar sağlık harcamasını kapsayan sigortanın ise 23 Euro olduğunu açıkladı.

Hasta Misafirden Fazla Günlerin Parasını Oteller Almayacak

iki ya da üç gün içerisinde İstanbul ve Antalya olmak üzere, turistik havalimanlarındaki Covid-19 test merkezlerinin hizmete gireceğini söyledi.  2-3 gün içinde faaliyete geçeceğini söyledi. Mehmet Nuri Ersoy, pozitif vakalar için her otelde izole daireler veya bloklar olacağını belirtti.  Bakan Ersoy, ‘’Misafirler, bu odalarda kalabilecekler. Eğer tedavi aşaması rezervasyon süresinden daha uzun sürebilir. Bu durumla da karşılaşabiliriz. O zaman otellerimiz ekstra günlerin ücretini misafirlerden almayacaklar. Bu transit yolcular için de geçerli” diye konuştu. Turizmgüncel

1 yorum

Ahmet mender 20 Haziran 2020 - 11:07

Haberlerinizi dikkatle takip ediyorum, bilgilendirmeler için teşekkürler. Ancak , çok fazla yazım hatası görüyorum, poliçe tutarları ile ilgili bölümde hatalar var ve (Eğer tedavi aşaması rezervasyon süresinden daha uzun sürebilir) bu bölümde de hata var, haber paylaşımları daha dikkatli şekilde yapılması gerekir.

Cevapla

Yorum Yaz