We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Bilim insanları çözüm için Antalya’da buluşacak

Bilim insanları çözüm için Antalya’da buluşacak

Antalya, 29 Kasım – 1 Aralık 2023 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Sosyal Politika ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASPAG) tarafından düzenlenen “İklim Değişikliği, Çevre Krizi ve Göç” konulu Uluslararası Antalya Bilim Forumu’na ev sahipliği yapacak.

Su Politikaları Derneği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Friedrich Ebert Vakfı Türkiye Temsilciliği (İstanbul) ve Türkiye Araştırmaları Merkezi (Almanya-Essen) ile ortaklaşa düzenlenen ANISF – 2023’te, dünya genelinde önemli bir gündem maddesi olan iklim değişikliği, çevresel değişimler ve göç süreçleri uluslararası ve disiplinlerarası bir platformda ele alınacak. Forum, bu konuların siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel etkilerini inceleyerek, yeni sorunları ve tartışma alanlarını ortaya çıkaracak.

Üç günlük bir etkinlik olarak planlanan Forum, bilimsel araştırmacıları, uygulama uzmanlarını, sivil toplum temsilcilerini ve karar vericilerini bir araya getirerek, çeşitli perspektiflerden bu önemli konuları ele almayı amaçlıyor.

Antalya Bilim Forumu, iklim değişikliği ve göçün kamu politikalarına etkilerini disiplinlerarası bir bakış açısıyla değerlendirecek. Program, yeni çözümler ve uygulamaların tanıtılmasına odaklanarak, Türkiye’de bu alanda bir ilki gerçekleştirmeyi hedefliyor.

“ANISF – 2023’ÜN MİSYON VE VİZYONU”

Forumun misyonu, yerel ve küresel sorunlara yenilikçi çözümler sunmak, eşitlik ve çeşitliliğe saygılı bir platform oluşturmak olarak belirlenmiş. Vizyon ise, sosyal, ekonomik ve ekolojik sorunlara karşı çözümler üreterek küresel düzeyde bilgi paylaşımının öncüsü olmak ve toplumsal fayda sağlamak amacını taşıyor.

“GELECEĞE YÖNELİK ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE BİLİM FORUMLARI”

Uluslararası Antalya Bilim Forumu, her yıl değişen konularla bilim, uygulama, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını buluşturmayı hedefliyor. Forum, Antalya’da uluslararası çalışmaları sürekli hale getirerek, geleceğe yönelik işbirliğini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Yorum Yaz