We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Bugün Dünya Çevre Günü

Bugün Dünya Çevre Günü

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

İsveç’in Stockholm kentinde 1972 yılında düzenlenen Birleşmiş Milletler Çevre Konferansın’dan günümüze, her yıl 5 Haziran’da çevrenin korunması konusunda dünya çapında farkındalık yaratılması ve eylemde bulunulması amacıyla, 100’ün üzerinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Bu hafta Türkiye Çevre Haftası…

Geçen yıl Cumhurbaşkanlığının 2022/3 sayılı Genelgesi ile 5 Haziran’ı içine alan haftanın, her yıl farklı bir temayla ‘Türkiye Çevre Haftası’ olarak kutlanmasına karar verilmişti. Geçen yıl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından belirlenen ‘Sıfır Atık’ temasıyla çeşitli etkinlikler yapılmıştı. Türkiye Çevre Haftasının bu yıl ki teması “Temiz Deniz, Temiz Dünya”.

Bugün ve bu hafta; çevre konusu bu konuya tüm sektörlerden daha fazla duyarlı olan turizm sektörü içerisinde de çeşitli etkinliklerle sık sık dile gelecek.

Yorum Yaz