We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Calista Luxury Resort Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını aldı

Calista Luxury Resort Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını aldı

Calista Luxury Resort, GSTC yetkili sertifikasyonları almaya hak kazandı. Calista Luxury Resort konuyla ilgili yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi;

Daha öncede “Sürdürülebilirlik” konusunda birçok çalışması olan ve GSTC yetkili sertifikasyonları almaya hak kazanan Calista Luxury Resort, bu uygulama ve birçok yeni uygulama ile sektörde örnek teşkil eden bir tutum sergilemeye devam ediyor. Yapılan projeler ile seyahat, turizm endüstrisinde ve destinasyonda sürdürülebilir uygulamaların daha iyi hale gelmesi ve sürdürülebilir kalkınma için; çevresel ve kültürel anlamda yüksek derecede katkılar sağlanması amaçlanıyor.

Tui Travelife, Yeşil Yıldız, TUI Environmental Champion Çevre etiketli sertifika şartlarını daha önce yürütmekte olan Calista Luxury Resort Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyinin yetkili firması tarafından verilen sektörde ilk olan sertifikalar listesinde yerini almıştır. Bu ödüle hak kazanabilmek için uluslar arası geçerliliği olan GSTC sertifikası ile sektörde örnek teşkil eden bir tutum sergilemeye devam etmektedir.

Ödül kriterleri; otelin çevresel ve sosyal performansı, insan hakları süreçleri, enerji süreçleri, çocuk koruma süreçleri, çevre süreçleri, kurumsal, toplumsal etik süreçleri, hassas, savunmasız çalışan ve misafir grupların korunma süreçleri, vahşi yaşam ve endemik türlerin korunması süreçlerini içeren Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi’nin görevlendirdiği firma uzman denetçileri tarafından gerçekleşmiştir.

Sürdürülebilirlik konusunda sektörde Benchmark bir tutum sergilemeye devam eden Calista Luxury Resort’un sosyal sorumluluk alanlarında gösterdiği faaliyetler ve sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmalar bu ödül ile bir kez daha tescillenmiştir.

Tüm bunların sonucunda daha az kaynak tüketimi ve yüksek motivasyonlu insan kaynağı ile; destinasyonun ve otelimizin marka imajının daha da güçlenerek, misafirlerimizin sürdürülebilir faaliyetlerle, en yüksek kalitede ve güvenlikte ağırlanması için ortam sağlanmıştır. Belirlenen hedefler ile turizm sektörünün sürdürülebilir olması ve bu sürecin her geçen yıl daha da geliştirilerek sektöre katkılar sağlanması amaçlanmıştır.

Seyahat ve turizm endüstrisinde uygulamaların daha iyi hale gelmesini, misafirlere daha iyi hizmetin verilmesini amaçlayan Calista Luxury Resort, tedarikçiler ve misafirleri de kapsayan politikaların sürdürülebilir politikalar olarak değişmesini, böylelikle destinasyonların gelişimini etkileme şansı vermektedir. Bu da tüm Turizm Paydaşları’nın, destinasyonların sürdürülebilir kalkınması ile çevresel ve kültürel anlamda korunmasına gözle görülür bir katkıda bulunmalarını sağlamaktadır. Çevreci politikalar ve ödüllendirmeler tedarik zincirlerinde olumlu bir değişim yaratarak zincirin son halkasına kadar uygun süreçlerin yürütülmesini sağlamaktadır.

Yorum Yaz