We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel “CHARTERLAR EYLÜL’ DE BAŞLAR, O ZAMAN DA OKULLAR AÇILMIŞ OLACAK”

“CHARTERLAR EYLÜL’ DE BAŞLAR, O ZAMAN DA OKULLAR AÇILMIŞ OLACAK”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Tur operatörleri, eylülden sonra charter seferleri başlasa bile gelecek turist sayısının sınırlı kalacağını , beklenti konusunda gerçekçi olmak gerektiğini söylüyor..
ucuz-ucak-bileti
 Tur operatörleri, Erdoğan-Putin görüşmesinden jest bekliyordu ama, charter yasağının eylül ayından önce kalkmasını beklemiyor.
Erdoğan ile Putin’in 9 Temmuz’da Rusya’nın St. Petersbur’daki buluşması, iki ülke arasında kupon ilişkilerin 24 kasım öncesine dönmesinde dönüm noktası olduğu, ancak bunun zaman alacağı belirtiliyor.
Buna örnek olarak da görüşmelerde gündeme gelen Rusya’nın koyduğu Türkiye’ye charter seferlerine yasağın en erken eylül ayında kalkabileceği belirtiliyor.
Okullar eylülde açılıyor
Tur operatörleri, Rusya’da okulların eylül ayında açılacağını anımsatarak, bu tarihten sonra charter seferleri başlasa bile gelecek turist sayısının sınırlı olacağını söylüyor
Bu nedenle charter yasağının kalkmasıyla Rusya’dan gelecek turist sayısının 500 binleri bulacağı beklentilerinin gerçeği yansıtmadığı belirtiliyor.
Beklentide gerçekçi olunmalı
Bu arada Rusya Tur Operatörleri Birliği’nin (ATOR) internet sitesinden yapılan açıklamada, ilk charter uçuşlarının, tüm yasal sınırlamaların kaldırılmasından en erken bir hafta sonra başlamasının beklendiği belirtiliyor.
Pegas Turistik Genel Müdürü Anna Podrognaya, “Türkiye’ye charter seferlerinin Eylül-Ekim döneminde başlayabileceğini söyledi
RusyaTurizm Endüstirisi Birliği Basın Sözcüsü İrina Turina dan yaptığı açıklamada, charter uçuşları yasağı kalksa bile bu sezon Rusya’dan Türkiye’ye turist akışının geçen yılları yakalamasının beklenmediğini söyledi.

Yorum Yaz