We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Gündem Rus turistleri Türkiye üzerinden Mısır’a transfer edebiliriz

Rus turistleri Türkiye üzerinden Mısır’a transfer edebiliriz

Mısır Turizm Bakan Yardımcısı Ghada Shalaby, Rusya ve Ukrayna arasındaki ihtilafın Mısır turizmi için en önemli ve en büyük iki pazardan seyahatleri durdurmasına yol açmasının ardından Mısır’ın turist çekmek için yeni rotalar aradığını açıkladı. Seçenekler arasında, yaptırımlar izin verirse Rus turistleri Türkiye gibi üçüncü bir ülke üzerinden Mısır’a transfer etmek de var.

Avrupa’da daha fazla çalışılacak

Turizmdatabank’ın haberine göre Shalaby, Mısır’ın önümüzdeki dönemde Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere ve Macaristan gibi Arap Körfezi ve Batı Avrupa pazarlarında daha fazla çalışacağını söyledi. Ayrıca bakanlık, Güneydoğu Asya ve Latin Amerika gibi uzak pazarlara ulaşma seçeneklerini incelemek için Sivil Havacılık Bakanlığı ile birlikte çalışıyor.

Mısır Turizm Odaları Federasyonu Genel Kurulu üyesi Ali Ghoneim, Rusya-Ukrayna savaşının Avrupa turizm hareketi üzerindeki olumsuz ekonomik etkilerinin bu savaşın durduğu tarihten itibaren bir ila üç yıl arasında uzayacağını söyledi. Savaşan iki ülkenin vatandaşları için olumsuz etki, durum düzelene kadar üç yıl boyunca uzayacak. Ghoneim, Komşu ülkelere gelince, olumsuz etkilerin iki yıla kadar hissedilebileceğini, çatışma bölgesinden uzak Avrupa ülkelerinin geri kalanının ise yaklaşık bir yıl etkileneceğini söyledi.

Kod paylaşımı

Görüşlerden biri de EgyptAir, Türk Hava Yolları, Katar ve Emirates havayolları gibi şirketler bu ülkelere seyahat etmek için kod paylaşımına gideceği yönünde.

Yorum Yaz