We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Çin, Rus turistlere kapılarını açabilir

Çin, Rus turistlere kapılarını açabilir

Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı Moskova Ulusal Turizm Ofisi Başkanı Wang Rui, ülkesinin Rus turistler için sınırlarını 2022 yılının sonuna kadar açabileceğini belirtti.

Khabarovsk’ta düzenlenen Uzak Doğu Forumu’nda konuşan Rui, Çin ve Rusya arasında devam eden işbirliğinin her düzeyde önem taşıdığını vurgularken, iki ülke arasındaki turizm hacimlerinde büyük bir potansiyel gördüklerini kaydetti.

Gazetemru’nun haberine göre Rui, 2019 verilerine göre Rusya’nın doğu bölgelerinin Çinli turistler arasında popülerlik açısından Moskova ve St. Petersburg’un hemen arkasında yer aldığını dile getirdi.

Çin, COVID-19 tedbirleri nedeniyle halihazırda yabancıların ülkeye turizm amaçlı girişine izin vermezken, turistlerin sadece Hong Kong’a giriş yapması mümkün.

Hong Kong’a seyahat etmek isteyen Rusların Sputnik V aşısı olduğuna dair sertifika göstermesi ve en fazla 72 saat içerisinde yapmış olduğu PCR testini göstermesi gerekiyor. Hong Kong’a girişte ise turistlerin bir antikor testi yaptırması ve yedi gün boyunca tecrit olması gerekiyor.

Yorum Yaz