We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Corendon Airlines Köln’den Sezonun İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi!

Corendon Airlines Köln’den Sezonun İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi!

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Corendon Airlines Köln’den Sezonun İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi!

Almanya pazarındaki büyümesini artan bir ivmeyle sürdüren Corendon Airlines, Almanya’nın Köln-Bonn Havalimanı’ndan uçuşlarına başladı.

İspanya’nın Palma de Mallorca Havalimanı’na gerçekleştirilen ilk uçuş için havalimanı yetkilileri ve Corendon yöneticilerinin katıldığı bir organizasyon düzenlendi. Corendon Airlines, Almanya’nın önemli meydanlarından biri olan Köln-Bonn Havalimanı’ndan uçuşlara Mayıs ayı itibariyle başladı.

CXI 1022 sefer sayılı sezonun ilk uçuşu, İspanya’nın Palma de Mallorca Havalimanı’na gerçekleştirildi.  Köln’den haftada 21 uçuşUçuş öncesinde Corendon Airlines ve Köln-Bonn Havalimanı yetkililerinin katılımı ile düzenlenen törende uçak önünde kurdele kesilerek Köln base ilk uçuş kutlandı. Kurdele kesimi sonrası Corendon Airlines Uçuş İşletme Direktörü Erhan Bayram, “Bu yıl hem filomuzdaki uçak sayısını hem de base ve destinasyon sayımızı önemli ölçüde artırıyoruz.

corendon

2019’da ilk kez base olarak uçacağımız Köln-Bonn Havalimanı’ndan Türkiye, Yunanistan, Mısır ve İspanya’ya yıl boyu devam edecek uçuşlarımızın ilkini bugün gerçekleştiriyoruz. Bu meydandan uçuşlarımızın önümüzdeki sezonlarda da artarak devam edeceğini umuyoruz.” şeklinde konuştu. Corendon Airlines, 2019’da haftalık 21 uçuş gerçekleştirecek.  2020’de ise bu meydana ikinci bir uçak daha base ederek, hem uçuş hem de yolcu sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor.

 

 

 

 

Türkiye’ye 9 Mavi Bayrak Daha!

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfının (FEE) ülkelerdeki temiz plaj, marina vb. yerlere verdiği Mavi Bayrak’ın ülkelere dağılımında Türkiye’deki Mavi Bayrak sayısı önceki yıla göre 9 artarak 500’e yükseldi.

Mavi Bayrakta dünya birincisi olan İspanya ise 25 Mavi Bayrak kaybetti.

Mavi Bayrak’ta İspanya’yı ikinci sırada Yunanistan takip ediyor. Türkiye 500 Mavi Bayrakla 3. sırada 4’üncü sırada Fransa ve ardından 5’inci sırada İtalya yer alıyor.

Bu yıl Türkiye’de 463 plaj, 22 marina ve 15 yatta Mavi Bayrak olacak. 2019 yılında Antalya 202 mavi bayrakla birinciliği korudu. Antalya’yı, Muğla 102 plajla, İzmir 49 plajla ve Aydın 30 plajla takip etti.

Türkiye’de Mavi Bayrak Programı Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülüyor. Uluslararası alanda Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) koordinasyonunda dünyada 49 ülkede uygulanmakta. Merkezi Danimarka Kopenhag’ta bulunuyor.

Yorum Yaz