We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel CWO GASTROFEST‘E GERİ SAYIM BAŞLADI

CWO GASTROFEST‘E GERİ SAYIM BAŞLADI

Peynir, Zeytinyağı ve Şarap festivali Antalya’da başlıyor. CWO Gastrofest (Cheesetolia, Winetolia, Olivetolia) profesyonelleri buluşması Aska Lara Resort & Spa Hotel’de 18-19 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek.

MUHTEŞEM ÜÇLÜ ANTALYA GASTROFEST’TE BULUŞUYOR

Anadolu’nun insanlığa binlerce yıldır bahşettiği mirası Peynir, Zeytinyağı ve Şarap festivali Antalya’da başlıyor. CWO Gastrofest (Cheesetolia, Winetolia, Olivetolia) profesyonelleri buluşması Aska LaraResort & Spa Hotel’de 18-19 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek.

Üç sektörün önde gelen firmaları, profesyonelleri ve uzmanlarının katılacağı iki gün sürecek etkinlikte, söyleşiler, oturumlar, workshoplar, gelişen gastronomi sektörünün yenilikleri ve tarihini gösteren sergi ve bilim insanlarının yapacakları konuşmalar yapılacak.

CWO Gastrofest Organizasyon Komitesi Başkanı Reha Arar, “Başta milli değerlerimizden süt, süt endüstrisi, peynir, zeytin, zeytinyağı, üzüm, şarapçılık ve gastronomi dünyasının temel ihtiyaçlarının Anadolu mirasları olarak üretimleri ve dünya pazarında her geçen gün daha fazla tanınıp ödüllendirilmesi en büyük mutluluğumuzdur” dedi.

CWO Gastrofest Yönetim Kurulu Başkanı ve Şarap Üstatları Derneği Murat Yalçın, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Gastrofest’in amacının her geçen gün büyüyen Türk şaraplarının, zeytinyağlarının ve peynirlerinin dünya pazarında her geçen gün daha fazla tanınıp ödüllendirilmesi en büyük mutluluğumuzdur” dedi.

Şarap Üstatları Akademisi’nin 2019’da sektör yöneticileri, akademisyenleri ve gastronomi temsilcilerince kurulduğunu belirten Murat Yalçın, “Akademimiz ile gastronomi sektörünün gelişmesine katkı sağlıyoruz. Sektörün en önemli personel açığı F&B Aşçılık ve SOMMELIER mesleğinin kimlik kazandırıyor, çağdaş vizyona sahip gelenekselleşmiş gastronomi kültürüne personel yetiştiriyor ve istihdam sağlıyoruz” dedi.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, “5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.

Yorum Yaz