We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel DARBE GİRİŞİMİNDE BASKINA UĞRAYAN O OTEL

DARBE GİRİŞİMİNDE BASKINA UĞRAYAN O OTEL

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

İŞTE DARBEDE BASKINA UĞRAYAN O OTEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı ve ayrıldıktan sonra darbeci askerler tarafından basılan otele düzenlenen operasyon sonrası delik deşik olan oda basın mensuplarına açıldı.

1268017_620x410

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ayrılmasının ardından Marmaris’te konakladığı otele yapılan saldırı sonrası korumaların kaldığı ve bir polisin şehit edildiği otel odası gazetecilere gösterildi.

Mermi isabet eden odanın duvarları delik deşik olduğu görülürken koltuk ve sandalyelerinde mermilerin hedefi olduğu görülüyor. Odada bulunan giriş kapısı ve ayna ile camlarında isabet alarak kırıldığı saldırıda darbeci askerlerin Cumhurbaşkanı korumalarının bulunduğu binaya gelerek balkonun giriş merdivem kısmından el bombası attığı daha sonra balkon kapısından ateş ederek içeri gidriği anlaşıldı. Burada koruma memurunu şehit eden darbeci askerler Cumhurbaşkanı’nın villada olmadığını anladıktan sonra geldikleri yönden ormanlık alana kaçtıkları belirlendi. Öte yandan Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı bugün otele giderek saldırıya maruz kalan alanda incelemelerde bulundu.

Yorum Yaz