We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Doğru mayo ve bikini seçimine dair ipuçları

Doğru mayo ve bikini seçimine dair ipuçları

GM Haber Merkezi

Her vücut tipi, kendine has bir güzelliğe ve özelliğe sahiptir.
Yaş, genetik faktörler, kemik yapısı derken, vücut tiplerinin 5 farklı kategoriye ayrıldığını biliyor muydunuz?

Vücut tiplerinin dikdörtgen, kum saati, üçgen, ters üçgen ve oval olarak kategorize edildiğini belirten Kom Ürün Müdürü Gülban Paternoster, vücut tiplerine en uygun mayo modellerini anlattı.

Tatil denildiğinde akla ilk gelen hazırlıklardan biri de plaj alışverişi. Her yıl değişen ve yeni trendlere göre tasarlanan ürünler, bir yandan kişiliği yansıtırken diğer yandan da kişinin stilini ortaya çıkartıyor. Peki, vitrinleri süsleyen sezonun en trend parçalarının bedeninizde nasıl durduğunu önemsiyor musunuz?

Kendi bedeninizi tanımalısınız

Alışveriş yapmadan önce, kişinin kendi bedenini tanıması gerektiğinin altını çizen Kom Ürün Müdürü Gülban Paternoster, dikdörtgenden kum saatine, ters üçgenden oval hatlara, vücut tiplerine göre seçilmesi gereken bikini ve mayo modellerini anlattı.

Doğru parçalar, kusursuzluğu yansıtır

Vücut tipine göre giyinmenin, tercih edilen kıyafeti kusursuz bir görünüme kavuştururken alışverişi de kolaylaştırdığının altını çizen Paternoster, “Kare, dikdörtgen vücut yapısına sahip olanlar, yüksek bikini altları, cut-out mayolar ile belini ince gösterirken volanlı ve desenli üstler ile daha kıvrımlı bir görünüm elde edebilir. Kum saati şeklinde vücut yapısına sahip olanlar yüksek belli, beli saran ve göğüs dekolteli modellerle feminenliğini ön plana çıkarabilir. Oval vücutlu kişiler, üst bedenindeki fazla kiloları dengelemek ve rahat hissetmek için balenli ve askılı mayolar ile yüksek kesim altları tercih edebilir. Üçgen vücut tipindeki kişiler, alt bedenlerinin genişliğini dengeleyecek şekilde üst bedenlerini ön plana çıkaran V yakalı, şeritli, desenli veya volanlı mayolar giyebilir. Ters üçgen vücut tipine sahip olanlar ise, kalın askılı, sade ve düz renk askılı, bedeni ve göğüslerini ön plana çıkaran mayolar seçebilir” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz