We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel “Dönüştüren Kadınlar” Platformu kahvaltıda buluştu

“Dönüştüren Kadınlar” Platformu kahvaltıda buluştu

“Dönüştüren Kadınlar” Platformu, Ankara Wyndham Otel’de Gerçekleştirilen ilk etkinliğiyle geri dönüşüm farkındalığı oluşturdu.

Geri dönüşümün kaçınılmaz olduğu düşüncesiyle hareket eden “Elvan Odabaşı ve Nagihan Yılmaz” öncülüğünde kurulan “Dönüştüren Kadınlar” Platformu, sürdürülebilir bir dünya için atılan adımların önemine dikkat çekmek amacıyla Ankara’da ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Enerji üretimi, endüstriyel faaliyetler, tarım ve atık sorunlarının dünyamızı giderek daha fazla tehdit ettiği
günümüzde, “Dönüştüren Kadınlar” Platformu, insanları bu konuda farkındalık sahibi olmaya çağırdı. Platform, evde, mutfakta, sağlıkta ve hayatta dönüşümü destekleyen herkesi çatısı altında toplayarak, geri dönüşüm farkındalığı oluşturmayı hedefliyor.

7 Mayıs’ta Ankara Wyndham Otel’de gerçekleştirdiği etkinlikte konuyla ilgili kurucular, Elvan Odabaşı, Nagihan Yılmaz ve sanatçı Müge boz da katılımcılarla bir araya geldi. Bu etkinlik sayesinde, katılımcılara geleceğimizi korumanın ve sürdürülebilir bir dünya için adım atmanın önemi vurgulandı, platform bu konuda farkındalık kazandırmanın ilk adımını atmış oldu.

DG Doğru Geri Kazanım CEO’su Nagihan Çakır Yılmaz, “Önce kendi zihnimizi dönüştürmemiz gerekiyor. Düşünce sistemimizi değiştirmemiz gerekiyor. Anneannelerimizin, annelerimizin yaşadığı döneme dönmemiz gerekiyor. Belki de kendi çocukluğumuza dönmemiz lazım daha sağlıklı bir yaşam sürebilelim. Çünkü küresel ısınmadan bahsediyoruz ve bunu çok ciddi bir şekilde hayatımızda hissediyoruz. Sellerle hissediyoruz, orman yangınlarıyla hissediyoruz, kuraklıkla hissediyoruz, gıdanın azalmasıyla hissediyoruz. Belki aldığımız nefesin kalitesinde bile hissediyoruz. Bu nedenle bir dönüşüm, değişim sürecine girmemiz gerekiyor ve bunun sinyallerini doğa bize veriyor. Bizim görmemiz gerekiyor bunu çokça konuşmamız lazım” dedi.

Yorum Yaz