We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel DÜNYA 2015’TE NEDEN ÇEŞME’Yİ KONUŞACAK ?

DÜNYA 2015’TE NEDEN ÇEŞME’Yİ KONUŞACAK ?

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, 2015 turizm sezonu öncesinde, uluslararası stantlar kurarak Çeşme’yi tüm dünyanın tanımasını sağlayacaklarını söyledi.

ÇEŞME

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel, 2015 turizm sezonu hazırlıklarının başladığını belirterek, yapılacak çalışmalarla ilçenin dünyanın dört bir yanında tanıtılacağını söyledi.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Çeşme’de 2015 sezonuna hazırlık çalışmaları erken başladı. ÇEŞTOB ilçenin tanıtımı amacıyla uluslararası fuarlarda stantlar kiralarken, 2014 sezonundaki eksikleri bir liste halinde hazırlayarak bunları giderme çalışmalarına hız verdi.

ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, 2014 sezonunun geçen yıla oranla yüzde 5 ila yüzde 10 arasında artışla kapanacağını söyledi. Ramazan Bayramı’nın artışa katkı sağladığını dile getiren Öncel, “Çeşme bu sezon yüksek bir doluluk oranı yakaladı. Ancak rehavete kapılmadan 2015 sezonu için hemen çalışmaya başladık. İlk olarak Londra, ardından Hollanda, Berlin, İzmir ve İstanbul Emitt fuarlarında ÇEŞTOB olarak yer alacağız. Dünyaca ünlü turistik ilçemizin daha etkili biçimde geniş çevrelere tanıtılmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Festivaller marka yaratacak

Başkan Veysi Öncel, 2015’te Çeşme’nin adından sıkça söz ettireceğine inandığını dile getirerek, “Belediye başkanımızın tanıtım konusundaki destekleri ve olumlu düşünceleri bizleri daha da heyecanlandırıyor. Düzenlenecek olan festivaller Çeşme’nin uluslararası marka kimliğine katkı sağlayacak. Çeşme bugün Türkiye’de özellikle elit kesimin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor. 2015 turizm sezonu daha da iyi olacak diye düşünüyoruz” dedi.

Öncel 2014 sezonunun değerlendirmesinin yapıldığını hatırlatarak, “İlçemize gelen turistler plajların ve çevrenin temizliğine, ulaşım kolaylığına ve hizmet kalitesine önem veriyor. 2015 yılı hazırlıkları kapsamında düzenlediğimiz toplantılarda sezonda yaşanan eksikleri yetkililere aktardık. Bu eksiklerin önümüzdeki yıl tekrarlanmaması için çalışacağız” diye konuştu.

“Sezonu Eylül sonuna uzatmak istiyoruz”

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel, turizm sezonunun uzaması amacıyla çalışmalar yapıldığını ve bu amaçla işletmecilerle görüştüklerini belirterek, “2015 sezonunda Eylül sonuna kadar otel, eğlence mekanları ve turistik işletmelerin açık kalması yönünde girişimlerimiz var. Bazı işletmeler Ağustos sonunda, bazı işletmeler Eylül başında kapanıyor. Biz işletmelerimizin Eylül sonuna kadar açık kalmasını arzu ediyoruz. Bizim yaptırım gücümüz yok ancak bunu işletmeleri ikna ederek, kendileriyle birlikte hareket ederek başaracağız. Örnek bir çalışma olacak” diye konuştu. (Fatih Abacıoğlu)

Yorum Yaz