We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Dünyanın izlediği Motofest Türkiye’de

Dünyanın izlediği Motofest Türkiye’de

GM Haber Merkezi

Dünya Motokros Şampiyonası’nın final yarışı Bitci MXGP Türkiye ile aynı anda yapılan Türkiye’nin en büyük entegre gençlik ve spor etkinliği bu yıl ülkemizin en büyük yıldızlarını ağırlayacak. Türkiye ve dünyanın farklı yerlerinden gelen gençlere 50’ye yakın etkinliği ücretsiz sunan Türkiye MotoFest’de akşam konserlerinde 5 gün boyunca 10 yıldız sahne alacak. Afyonkarahisar’da yapılacak Türkiye Motofest, 31 Ağustos’ta başlayıp 4 Eylül’de sona erecek.

Türkiye’de gelenekselleşen MotoFest Konserleri, 5 günde 10 konser ile yıldızları ağırlayacak.
Mini golften simülatör oyunlarına, ziplinedan çocuklar için motosiklet eğitimlerine, futbol ve basketbol turnuvalarından video oyunlarına, akrobasi gösterilerinden tırmanma duvarına kadar 50’ye yakın ücretsiz etkinlik ile katılımcılara keyifli anlar yaşatacak. Geçtiğimiz yıl pandemiye rağmen 200.000 ziyaretçinin geldiği Türkiye MotoFest, büyük ilgi görüyor.

MXGP Finali Türkiye’de

Dünya çapında motokros yarışlarının en önemli organizasyonu MXGP’nin finali bu yıl Türkiye’de yapılacak. 3-4 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenecek yarışlarla dünyanın en iyi motokrosçularından oluşan 26 ülkeden 120’ye yakın yarışçı podyum için ter dökecek.

MXGP finali, 7,4 milyar kişinin yaşadığı 180 ülkede 3.5 milyara yakın izleyiciye ulaşacak. Türkiye’de yapılacak final yarışına Honda, Yamaha, Kawasaki, KTM, Husqvarna, GasGas, Beta, Suzuki ve Fantic gibi fabrika takımları yarışacak.

3-4 Eylül tarihlerinde dünya ve Avrupa klasmanında, Dünya Büyükler Motokros Şampiyonası, Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası, Dünya Gençler Motokros Şampiyonası, Avrupa Motokros Şampiyonası aynı anda yapılacak.

Yorum Yaz