We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Shallwego’nun iflasını mağdur çalışan anlattı

Shallwego’nun iflasını mağdur çalışan anlattı

Otel, uçak bileti ve transfer hizmeti sağlayıcısı Shallwego’nun da bağlı olduğu ACY Turizm konkordato ilan etti. Aynı anda hem müşteriye uygun otel, hem uçak bileti, hem de transfer hizmeti sağlamak amacıyla kurulan Shallwego markası, 15 Nisan 2020’de kullanıcısıyla bir araya geldi. 2 buçuk yıldır faaliyetlerini sürdüren şirketin yaklaşık 2 haftadır, websitesine ve telefonlarına ulaşılamıyor. GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nin haber merkezine ulaşan ve Shallwego çalışan mağduru olduğunu belirten kaynağa göre, Shallwego firması yakın bir zamanda tüm çalışanlarını işten çıkartarak konkordato ilan etti. Gelen bilgide şirketin tedarikçilere ve çalışanlarına borcu olduğu, web sayfasını ve sosyal medya hesaplarını kapattığı iddia edildi.

Konuyla ilgili GM Dergi’ye ulaşan mağdur çalışan, “Ofis de kapı duvar durumunda. Patron Ahmet Cemil Yıldırım ve CEO Burcu Eslek’e asla ulaşamıyoruz. Bu mağduriyete rağmen piyasada tek bir haber bile olmaması sebebiyle size yazıyorum” dedi.

Mağdur müşteriler sosyal medyaya akın etti

Telefonlarına cevap vermediği iddia edilen şirketin müşterileri sosyal medyada sesini duyurmaya çalıştı. 1 hafta öncesine dayanan şikayetvar.com yazısında bir müşteri, “Web sitesine ulaşılamıyor ve telefonları açılmıyor. İletişim kuramıyorum. Kasım ayında aldığımız Amsterdam turunun akıbetini öğrenemiyorum. İnstagram sayfası da kapanmış, Facebook sayfasında hareketlilik yok. Şirketin batmış olduğundan endişeliyim” ifadelerini kullandı. Başka bir müşteri ise yasal yollara başvuracağını belirterek, www.shallwego.com adresine ulaşılmıyor. Telefonlara 1 haftadır ulaşılamıyor. Tur satın aldık akıbetini bilmiyoruz. Mail atıyoruz dönüş yapılmıyor? Satın aldığımız tur ile ilgili güvenimiz de kalmadı, en kısa dönüş yapılmazsa yasal yollara başvuracağız dedi.

Adana ve Denizli’de otelleri bulunan Shallwego Kurucusu Ahmet Cemil Yıldırım, 2 ay önce İstanbul’da yeni bir otel yatırımı yaptı. Otelin tadilattan sonra 3 ay içerisinde açılacağı bilgisi verildi, yeni yatırımın akıbeti şu an için bilinmiyor.

Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen konkordato davasında, “Borçlular tarafından İİK’nın 286’ncı maddesinde belirtilen belgelerin eksiksiz olarak mevcut olduğu tespit edildiğinden davacı borçlu şirketler ACY Filo Limited Şirketi, ACY Global Dış Ticaret Anonim Şirketi, ACY Turizm Anonim Şirketi ile davacı borçlu şahıs Ahmet Cemil Yıldırım hakkında 24/10/2022 tarihinden başlamak üzere 3 ay süre ile geçici mühlet kararı verilmesine” kararı verildi. 3 ay süre içinde mahkemeye konkordatoyla gerekli evrakların sunulması bekleniyor.

Yorum Yaz