We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel İtalyan turistler ödemedi başbakan hesabı kapattı

İtalyan turistler ödemedi başbakan hesabı kapattı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Arnavutluk’un Berat kentindeki bir restorandan hesabı ödemeden ayrılan bir grup İtalyan turistin hesabını kendi cebinden ödedi.

Arnavutluk’un Berat kentinde bir grup İtalyan turistin yemek yedikleri restoranın ücretini ödememesi, iki ülkenin basınına yansıdı. Yerel basın, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın konuyu o sırada ülkeyi ziyaret eden İtalya Başbakanı Giorgia Meloni’ye aktardığını ve Meloni’nin de hesabın ödenmesi için İtalya’nın Arnavutluk Büyükelçisine talimat verdiğini aktardı.

İtalya’nın Tiran Büyükelçiliği’nden dün yapılan açıklamada, “Giorgia Meloni’nin talimatıyla, Berat şehrinde bir restoranda bir grup İtalyan turistin ödemeden bıraktığı hesabın kapatılmasını sağladık.

İtalyanlar kurallara uyar ve borçlarını öder, bunun gibi olayların bir daha yaşanmamasını umuyoruz.

Berat’taki restoran hesabının İtalyan turistler tarafından onurlandırılmaması konusunda; ödeme, Başbakan Meloni’nin kişisel fonlarıyla, ödemeyi maddi olarak yapmakla sınırlı olan Büyükelçilik aracılığıyla yapıldığı belirtilmektedir” denildi. Büyükelçilik basın mensuplarına hesabın 80 Euro tutarında olduğunu teyit etti.

İtalya Başbakanı: Utandım, temsil etmek istediğim İtalya bu değil

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, İtalyan turistlerin Arnavutluk’ta bir restoranda hesabı ödemeden kaçması ve hesabı kendi cebinden ödemesi konusunda açıklama yaptı. Meloni “Utanç duydum, çünkü temsil etmek istediğim İtalya, bu tür şeyler için yurt dışında kendinden bahsettiren, başkalarının emeğine saygı duymayan, başkalarını kandırmanın komik olduğunu düşünen bir ulus değil” dedi.

Başbakan Meloni açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Arnavutluk’tayken, Başbakan Rama bana yerel bir restoranda faturalarını ödemeden kaçan dört İtalyan’ın hikayesini anlattı. Restoran sahibi, kaçış görüntüleri internette yayıldıktan sonra, yine de mutlu olduğunu çünkü yurttaşlarımızın iyi yemek yediğini ve memnun olduğunu söylemişti.

Utanç duydum, çünkü temsil etmek istediğim İtalya, bu tür şeyler için yurt dışında kendinden bahsettiren, başkalarının emeğine saygı duymayan, başkalarını kandırmanın komik olduğunu düşünen bir ulus değil. Bu yüzden büyükelçiden gidip hesabı ödemesini istemeye karar verdim ve hesabı şahsi bütçemden karşıladım. Önemli bir şey değildi, hatta bunu rapor bile etmedim.

Ancak bu bile İtalya’da, İtalya’nın başka bir imajını tercih ettiği belli olan bir muhalefet tarafından tartışma yarattı. Buna üzülüyorum çünkü en azından bu kadar önemsiz bir konuda hepimizin hemfikir olabileceğini umuyordum.”

Yorum Yaz