We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel EasyJet CEO’sundan AB Devletlerine Seyahat Politikası Eleştirisi

EasyJet CEO’sundan AB Devletlerine Seyahat Politikası Eleştirisi

EasyJet CEO’sundan AB Devletlerine Seyahat Politikası Eleştirisi

easyJet CEO'su Johan Lundgren

EasyJet CEO’su Johan Lundgren dün havayolu şirketlerinin ulusal taşıyıcıları korumak yerine Covid-19 salgınından kurtulmaya çalışırken Avrupa hükümetlerinin tutarlı hava yolculuğu politikaları geliştirmeye odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Sektörün CEO’ları ve AB politika yapıcıları ile çevrimiçi bir etkinlikte konuşan Johan Lundgren, trafikteki düşüşün bir kısmını farklı kısıtlamalar ve karantina önlemlerinden kaynaklanan “muazzam kafa karışıklığından” sorumlu tuttu.

Brüksel merkezli Avrupa Havayolları (A4E) endüstri grubu tarafından düzenlenen etkinlikte Lundgren, “Karantina testi (ve) ile ilgili şeyler söz konusu olduğunda ortak bir yaklaşım olması gerekiyor,” dedi.

Yolculuktaki düşüş birçok kişinin beklediğinden daha uzun ve derinleştikçe sektör üzerindeki baskı yoğunlaşıyor, bu da daha zayıf oyunculara yönelik tehdidi ve yeni bir hükümet kurtarma turu olasılığını artırıyor.

Eurocontrol verilerine göre, 4,2 milyon Avrupa uçuşu ve kriz nedeniyle zaten 140 milyar Euro gelir kaybeden havayolları, karantinaları orantısız bir tepki ve büyük bir seyahat caydırıcı olarak kınadı.

Politika kaosunun ortasında düzeni yeniden sağlamaya çalışan Avrupa Birliği, hükümetleri ortak risk değerlendirmelerini ve seyahat kurallarını düzenleyen ilkeleri benimsemeye ikna etmek için mücadele ediyor.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nden (IATA) Sebastian Mikosz, bunun ötesinde, koordineli bir küresel yaklaşımın uzun mesafeli seyahatleri eski haline getirmenin anahtarı olduğunu söyledi.

“İyileşme aşamasında değiliz, hala hayatta kalma aşamasındayız” dedi. “Herhangi bir karantina biçiminiz varsa (bu) kesinlikle pazarı kapatmaya eşdeğerdir.”dış kaynak

Yorum Yaz