We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Elagöz : 2018 rakamlarını yakalarız

Elagöz : 2018 rakamlarını yakalarız

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Bünyesinde Alman Tur Operatörü Alltours’u temsil eden, Kilit Global Servis Kalite Müdürü olarak görev yapan ve uzun yıllardır turizm sektöründe yer alan deneyimli turizmci Çavlan Elagöz  Almanya’da dün itibariyle kalkan karantina uygulaması sonrası pazardaki hareketliliği Gm Turizm & Yönetim Dergisi’nde değerlendirdi.

Almanya, yeni kademeli normalleşmeyle birlikte yurt dışından Almanya ya giriş yapacak yolculara yönelik Covid-19 tedbirlerini güncelleyerek Türkiye’yi 6 Haziran’dan itibaren “Yüksek riskli” bölgeden  “riskli” bölge kategorisine alarak karantinayı kaldıracağını açıklamıştı. Dün itibariyle bu uygulama başladı.

2020 RAKAMLARINI İKİYE KATLARIZ

Alman Tur Operatörü Alltours’u temsil eden, Kilit Global Servis Kalite Müdürü Çavlan Elagöz Konuyla ilgili değerlendirmeler yaptı.

Elagöz“ Hepimizin bildiği gibi 6 Haziran 2021 Pazar günü dün itibariyle Almanya karantina uygulamasını kaldırdı. Bu da Alman pazarında bize nefes aldırdı. İnşallah bir an önce diğer Ana Pazar ülkeler de, aynı şekilde karar alırlar. Son durumun pazara yansımasını rakamsal olarak değerlendirirsek; Alman pazarında 2020 pandeminin yaşandığı rakamları ikiye katlayacağımız kesin. Ancak 2019 rakamlarına ulaşmayı beklemiyoruz. Bu  yaz sezonu için Alman pazarında 2018 rakamlarına ulaşıp, az da olsa aşacağımızı tahmin etmekteyiz.” dedi.

 

Yorum Yaz