We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları VAROL: rakamlar umut verici

VAROL: rakamlar umut verici

Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol değerlendirmeler yaptı. Antalya Havalimanında her geçen hafta sayıların artış gösterdiğine dikkat çeken  Varol, rakamların umut verici olduğunu ve geçtiğimiz hafta Cuma ve cumartesi günleri , 36 bin 500 sayısına ulaştıklarını söyledi.

İşte Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol’un açıklamaları: “Mayıs ayının ilk haftalarından bu güne baktığımız zaman haftalık çok ciddi artışlar söz konusu. Toplam yolcuya baktığımızda, % 60’ını Ukraynalı yolcularımız oluşturuyor. Diğer taraftan % 10 civarında Alman, Polonyalılar yine % 10 oranında güçlü geliyorlar. Diğer yandan Baltık Ülkeleri, Litvanya,Letonya, Estonya ve diğer yandan Türki devletleri  Kazakistan, Özbekistan’dan yolcularımız geliyor. Maalesef şu anda, İngilizlerin, Rusların olmadığı bir dönemi yaşıyoruz.”

“2019 yılı ile hiçbir zaman kıyas kabul etmiyoruz. Ancak biraz geç de olsa Temmuz ayı ile birlikte sezonun açılacağının sinyalini veriyor. Rusya, özellikle ülkemizdeki aşılanmanın hızlanması ile birlikte ve devamında da Türk kökenli Alman vatandaşlarımızın desteği ile Temmuzla birlikte sezonun hızlanacağını düşünüyorum. 2020 yılını geçeceğimizi, 2019 yılına da yaklaşacağımızı düşünüyoruz. “

“Şimdilik umut verici. Önceki hafta sadece Cuma cumartesi 33 bin gelen turist sayısına ulaştık. Antalya Havalimanı olarak bu Cuma Cumartesi 36 bin 500 sayısına ulaştık. Bu sayı her hafta artarak devam eden bir büyüme gösteriyor. Hepimize hayırlı olsun, tüm Antalya’ya tüm bölgeye umarım ciddi destekleri olur”.

Turizm Dosyası- Halil Öncü

Yorum Yaz