EMITT BU SENE 57.470 ZİYARETÇİYLE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Güncel 8 Şubat, 11:17'de eklendi
  1. EMITT Turizm Fuarı, Bu Sene 57.470 ziyaretçiyle büyük ilgi gördü

 

Emitt, dünyanın dört büyük turizm fuarı arasında yer alan ve 31 Ocak – 3 Şubat tarihlerinde EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 94 ülkeden gerçekleşti. Fuar,5.620 katılımcı ve 57.470 ziyaretçiyi ağırlayarak büyük bir başarıya imza attı. Bu sene katılımcı bazında %25 büyüme kaydetti. EMITT,2019 yılında turizm sektörünün de tırmanışa geçeceğini gösterdi.

 

EMITT; 31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Bu yıl rekor düzeyde yabancı ziyaretçi ağırladı. Fuar kapsamında her yıl Travel Shop Turkey iş birliği ile “davetli tur operatörü” programına Asya, Avrupa, Uzakdoğu ve Latin Amerika dahil 100’den fazla ülkeden 811 davetli tur operatörü katılım gösterdi.

EMITT yüzde %25 büyüyerek turizme katkı sağlıyor

ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın: “Bu sene 94 ülkeden 1.170 ana firma ve alt katılımcılarla 5.620 şirket ve 57.470 ziyaretçi fuara katılım gösterdi.

 Dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonelleri EMITT’te

EMITT sadece Türk turizm sektörünün değil, dünya turizm sektörünün de en büyük buluşma noktalarından birisi haline geldi. Ayrıca Endonezya, Malta, Avusturya ve Tayland fuara ilk kez katılan ülkeler arasındaydı. Turizmcileri dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonelleri ile buluşturma geleneği bu yılda devam etti. Bu kapsamda Hosted Buyer (davetli tur operatörü) programı  oluşturduk. Program kapsamında fuarda bu yıl 105 ülkeden 811 davetli tur operatörüne ev sahipliği yaptık. Asya, Avrupa, Uzakdoğu ve Latin Amerika ülkelerinden gelen firmaların  fuara yoğun ilgilisi bizi memnun etti. ” dedi.

31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihlerinde ziyaretçilere açık olan EMITT ilk iki günde turizm profesyonellerini ağırladı.  Üçüncü ve dördüncü gün ise tatilcilere kapılarını açtı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.