We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Emre Gölü’nde ilk sıcak hava balonu uçtu

Emre Gölü’nde ilk sıcak hava balonu uçtu

Afyonkarahisar’daki Emre Gölü’nde yapılan denemeler sonrası ilk sıcak hava balonu uçtu. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, “Ümit ediyoruz ki binlerce, milyonlarca kişiyi ağırlayacağız. Biz buna hazırız ve Afyonkarahisar gerçekten gizemli şehir diyoruz, görülmeye değer eşsiz bir memleket” dedi.

Afyonkarahisar ile birlikte Eskişehir ve Kütahya illeri sınırlarında bulunan 3 bin yıllık geçmişi olan Frig Vadisi’nde ilk sıcak hava balonu uçuşları yapıldı. Frig Vadisi’nin ‘Ege bölgesinin Kapadokyası’ olması için yürütülen çalışmalar kapsamında vadinin en güzel noktalarından biri olan Emre Gölü’nde uçurulacak sıcak hava balonları ile test uçuşları başarıyla gerçekleştirildi. Etkinliğe Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı AK Parti’li Mehmet Zeybek, il müdürleri ve davetliler katıldı.

‘BALONLARIMIZ ARTIK AFYONKARAHİSAR’IN SEMALARINDA’

Vali Gökmen Çiçek, gizemli şehir Afyonkarahisar’da ayrı bir mutluluk yaşadıklarını aktardı. Milletvekilleriyle hayal kurup karar verdiklerini belirten Çiçek, “Özellikle hem bu bölgeyi hem Ayazini’ni yani Frigya’yı ayağa kaldıracaktık. Frigya’yı tüm Türkiye’nin tanımasını sağlayacaktık. Balon uçuşları yapalım diye hayal etmiştik, planlamıştık. Büyük bir uğraş verdik hep beraber bugün çok şükür o uğraşlarımızın sonucunda balonlarımız artık Afyonkarahisar’ın semalarında inşallah olacak. Özellikle gölde teknelerimiz, gökyüzünde balonlarımız, gölümüzde su sporlarımız olacak. Gökyüzünde balonlarımızla beraber Afyonkarahisar’ın eşsiz havasını, doğasını, güzelliğini görmek için tüm Türkiye’deki tüm Avrupa’daki hem hemşerilerimizi hem de tüm oradaki insanları buraya davet ediyoruz. Bu gizemli şehri, bu eşsiz güzelliği gelip görsünler. İnşallah ümit ediyoruz ki binlerce, milyonlarca kişiyi ağırlayacağız. Biz buna hazırız ve Afyonkarahisar gerçekten gizemli şehir diyoruz, görülmeye değer eşsiz bir memleket” diye konuştu.

‘ÇOK MUTLUYUZ’

Milletvekili Veysel Eroğlu ise Emre Gölü’nün, tabiat görüntüleriyle muhteşem olduğunu ifade etti. Emre Gölü’nün Frigya’nın merkezi olduğunu söyleyen Eroğlu şunları kaydetti: “Afyonkarahisar şu anda termal, tabiat, sağlık, spor ve kültür turizminin merkezi oldu. Dolayısıyla özellikle burada bugün hakikaten çok mutluyuz. Balonlarımız geldi. Artık bu balonlarla gelecek olan yerli ve yabancı turistler inşallah bu tabiat güzelliklerini gökyüzünden seyredebilecek.”

Milletvekili Ali Özkaya da, “Afyonkarahisar’ı geçerken uğradığınız bir yer olarak düşünmeyin, Afyonkarahisar’a zaman ayırın. Zaman ayırdığınızda göreceksiniz ki Afyonkarahisar’da tarihin her dönemine ait çok ciddi kültür ve tarihi miraslarımız var” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise Afyonkarahisar’ın tarihi ve doğal güzelliklerini ön plana çıkarmak için bir çalışma içerisine girdiklerini söyledi.

Yorum Yaz