We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Galata ve Kız kulelerinde ışık gösterileri, 10 Kasım’a kadar sürecek

Galata ve Kız kulelerinde ışık gösterileri, 10 Kasım’a kadar sürecek

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası’nda Türkiye’nin sembol yapıları kırmızıya büründü. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı desteğiyle Cumhuriyet Müzesi (II. TBMM), Göbeklitepe, Patara Antik Kenti, Alacahöyük Sfenksli Kapı, Galata Kulesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü ve ayrıca Ankara Atakule kırmızı renge büründü.

‘Kızılay Sensiz Olmaz’ temasıyla gerçekleştirilen Kızılay Haftası’nda Türkiye’nin sembol yapıları kırmızı aydınlatmalarla renklendi. Kızılay Haftası’nda köprülerin aydınlatılmasında Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesindeki Karayolları I. Bölge Müdürlüğü destek olurken, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü koordinesinde müze yöneticileri ile çalışanları kutlamalara ortak oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Galata ve Kız kulelerinde Cumhuriyet’in 100’üncü yılı nedeniyle düzenlenen ışık ve yansıtma gösterilerinin 10 Kasım’a kadar devam edeceğini açıkladı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Galata Kulesi ve Kız Kulesi’nde Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı vesilesiyle düzenlediğimiz ışık ve yansıtma gösterileri, vatandaşlarımızın yoğun ilgisi üzerine Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’un talimatlarıyla 10 Kasım’a kadar uzatıldı. Tüm vatandaşlarımızı bu muhteşem gösteriye bekleriz.” denildi.

Yorum Yaz