We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Hedefimiz 2019 sayılarını geçmek

Hedefimiz 2019 sayılarını geçmek

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

HEDEFİMİZ 2019 RAKAMLARINI AŞMAK

FTI GROUP Strategic Destination Officer Hicabi Ayhan Türk turizminde 2022 sezonu Alman pazarını Gm Turizm ve Yönetim Dergimize değerlendirdi. Şirket olarak beklentilerinin 2019 rakamlarını aşmak olduğunu ifade etti.

Alman pazarında 2022 yılını değerlendirir misiniz?

Alman pazarı ve Türkiye ile ilgili olarak Şubat ayı Ocak ayının üstünde rakamları görsek de misafirlerde ve Tur operatörlerinde Ukrayna ve Rusya Krizi önce tedirginlik yaşattı. Ama bu tedirginlik uzun sürmedi: Kısa bir süre sonra Pazar kendini tekrar toparladı ve çok iyi bir mart ve nisan ayı yaşadık. Alman pazarında bu ivmenin hızla yükselişi ile 2019 rakamlarına ulaşacağımızı görmekteyiz. Ve bu rakamlarını bir geçeceğiz.

Almanlar Daha Fazla Harcıyorlar

İki yıldır tatil yapamayan bir kitle var. Bu birikimlerini tatile harcıyorlar. Üst segment konaklama talepleri ile Alman pazarında Türkiye’ye çok iyi bir talep var. Bu doğal oluşan talep ve kapasitelerin olması ile fiyat yükselişi yaşandı. Almanlar bu yıl 2019 yılına göre daha yüksek kalite ürünleri daha fazla tercih ediyorlar ve ortalama seyahat süreleri uzadı. Kişi başı satın alma fiyatı da 2019 yılına göre daha yüksek.

Bu sezon için Türkiye hedefleriniz nedir?

Türkiye her zaman bizim en büyük destinasyonumuz. Biz Her zaman Türkiye’nin yanındayız. Bizim bu yıl ki hedefimiz, 2019 rakamlarını geçmek.

Son olarak Türk turizmcilere iletmek istediğiniz mesajınızı alabilir miyiz?

Özellikle, krizli yıllarda daha iyi anlıyoruz ki pazar çeşitliliği önemli. Her pazardan müşteriler ağırlamak aynı oranda olmasa da sürdürülebilir turizm için gerekli. Tabi ki bu yıl Avrupa pazarının da Türk turizmi için ne kadar değerli olduğu ortaya çıktı.

Yorum Yaz