We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa DÜNYA İGA İstanbul Havalimanı 6’ıncı sıraya yükseldi

İGA İstanbul Havalimanı 6’ıncı sıraya yükseldi

İngiltere merkezli uçuş araştırmaları şirketi Skytrax, dünyanın en iyi havalimanlarını açıkladı.

İGA İstanbul Havalimanı, Skytrax tarafından düzenlenen “World Airport Awards 2023” ödüllerinde “Dünyanın En Aile Dostu Havalimanı” ve “Güney Avrupa’nın En İyi Havalimanı” unvanlarına layık görüldü. İGA İstanbul Havalimanı’nın ayrıca Dünyanın En İyi 10 Havalimanı listesinde sekizinci sıradan altıncı sıraya yükseldiği açıklandı.

Dünyanın en önemli küresel aktarma merkezlerinden biri olan İGA İstanbul Havalimanı, 15 Mart 2023 tarihinde Hollanda’nın Amsterdam şehrinde Passenger Terminal EXPO’da İngiltere merkezli havacılık derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından düzenlenen World Airport Awards’a havayolu kullanıcılarının oylarıyla Güney Avrupa’nın En İyi Havalimanı seçildi.

Dünyanın En Aile Dostu Havalimanı ödülünü de alan İGA İstanbul Havalimanı; 60 milyon üzeri yolcu kategorisinde ise Dünyanın En İyi Havalimanı seçildi.

World Airport Awards tarafından belirlenen Dünyanın En İyi Havalimanları listesinde geçtiğimiz yıl sekizinci sırada yer alan İGA İstanbul Havalimanı, bir başka başarıya daha imza atarak bu yıl altıncı sıraya yükseldi.

Skytrax CEO’su Edward Plaisted alınan ödüller neticesinde, “Geçtiğimiz birkaç yıl, dünya çapındaki havalimanları için son derece zorlu geçti. Covid-19 pandemisinden uzaklaşırken, yolcu sayılarının normale dönmesi ve İGA İstanbul Havalimanı’nın müşterileri tarafından lider bir havalimanı olarak tanınması sevindirici” ifadelerini kullandı.

Skytrax’a göre 2023 yılının en iyi havalimanları:

1. Singapur Changi Havalimanı, Singapur
2. Hamad Havalimanı, Katar
3. Tokyo Havalimanı, Haneda, Japonya
4. Incheon Havalimanı, Güney Kore
5. Paris Charles de Gaulle Havalimanı, Fransa
6. İstanbul Havalimanı, Türkiye
7. Münih Havalimanı, Almanya
8. Zürih Havalimanı, İsviçre
9. Narita Havalimanı, Japonya
10. Madrid-Barajas Havalimanı, İspanya

Yorum Yaz