We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02

İngiltere, seyahat kurallarını güncelledi. Türkiye’den İngiltere’ye gidenler için zorunlu karantina kurallarının devam ettiği açıklandı.

Covid-19 pandemisine göre 3 haftada bir seyahat kurallarını güncelleyen İngiltere, bugünkü değerlendirme sonuçlarını açıkladı. 12 Mayıs’tan bu yana kırmızı listede olan Türkiye ile ilgili bir değişiklik olmadı. Yeni seyahat kurallarında Türkiye kırmızı listed kaldı. Karara göre Türk vatandaşları İngiltere’ye geldikten sonra 10 gün karantinada kalacak. Karantinalar devlet tarafından belirlenen otellerde yapılıyor ve kişi ücreti kendisi ödüyor.

 

TRAFİK IŞIĞI UYGULAMASI

İngiltere bugün aldığı karar ile daha önce sarı listede olan Avusturya, Almanya, Slovenya, Slovakya, Letonya, Romanya ve Norveç’i yeşil listeye aldı. Kırmızı listede yer alan Hindistan, Bahreyn, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri ise sarı listeye geçirildi. Gürcistan, Meksika, Reunion Adası ve Mayotte Adası da sarı listeden tekrar kırmızı listeye alındı.

Trafik ışığı sistemi uygulanan ülkede; yeşil listede yer alan ülkelerden gelenlere herhangi bir karantina zorunluluğu yok. Sarı listedeki ülkelerden seyahat eden ve iki doz aşısını da olan kişiler 19 Temmuz itibariyle karantinaya girmeyecek.

Yorum Yaz