We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel İşte Almanya’nın Aşamalı Açılma Planı

İşte Almanya’nın Aşamalı Açılma Planı

İşte Almanya’nın Aşamalı Açılma Planı

Almanya’da federal hükümet ve eyaletler,  aşamalı açılma planı üzerinde uzlaşmaya vardı. Önlemler bölgeler bazında vaka sayılarının seyrine bağlı olarak yürürlüğe sokulup geri alınabilecek şekilde kararlaştırıldı.

Dokuz saat süren toplantıda kararlaştırılan beş aşamalı plan, 14 günlük zaman dilimlerinde vaka sayısındaki gidişata göre açılma önlemleri öngörüyor. Bir bölgede açılma önlemlerinin vaka sayısında artışa yol açması durumunda “el freni” çekilecek ve tüm gevşetme önlemleri geri alınabilecek.

Plana göre yedi günlük zaman diliminde 100 bin nüfusa düşen vaka sayısının 50’nin altında olduğu bölgelerde perakendeciler Pazartesi gününden itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak.

DwTürkçe’nin haberine göre ; Vaka sayısının 50 ile 100 arasında seyrettiği bölgelerde müşteriler sadece önceden randevu alarak mağazalarda alış veriş yapabilecek. Vaka sayısında artış kaydedilmemesi durumunda 22 Mart’tan itibaren restoranların açık bölümleri, tiyatro ve sinema gibi kültürel faaliyetler ve belli koşullara bağlı olarak spor faaliyetleri de başlayabilecek. Vaka sayısının 50 ile 100 arasında olduğu bölgelerde bu faaliyetlerden yararlanmak sadece negatif test sonucu ibraz edilmesi durumunda mümkün olabilecek.

5 Nisan’dan Sonra Etkinliklere İzin

5 Nisan’dan itibaren vaka sayısının yedi günlük dilimde 100 bin nüfus başına 50’nin altında olduğu bölgelerde açık alanlarda 50 kişiye kadar etkinliklere izin verilecek.

 

Merkel’den Mesaj

Başbakan Merkel, Almanya’nın son aylarda büyük kazanımlar elde ettiğini ve salgında yeni bir aşamada bulunduğunu söyledi.  Bu sene aşı kampanyaları ve sayıları artan testler sayesinde geçen yıla göre daha farklı bir tabloyla karşı karşıya olunduğunu ifade etti.  Koronavirüs mutantları nedeniyle vaka sayılarının hala yüksek olduğuna işaret eden Merkel, Avrupa’da “dramatik bir üçüncü dalga”nın pek çok örneğinin görüldüğü, bu tehlikenin Almanya için de geçerli olduğu uyarısı yaptı.

 

Aşı dozlarının en hızlı bir şekilde insanlara ulaştırılmasını hedeflediklerini belirtti. Merkel, bu amaç doğrultusunda doktor muayenehaneleri ile aile hekimlerinin de Mart ayı sonu ve Nisan başından itibaren aşılamalara başlayacağını ifade etti. Merkel, önümüzdeki haftadan itibaren vatandaş başına haftada bir koronavirüs testinin ücretsiz olarak sunulacak. Hızlı testlerin masraflarını federal hükümetin karşılayacağını  bildirdi.

Pazartesi gününden itibaren iki hane halkından beş kişinin yeniden bir araya gelebilecek.

Yeni vaka sayısının 100 bin nüfusa 35 kişi olduğu bölgelerde üç hane halkından azami on kişinin bir araya gelebilecek.

Mevcut kurallara göre iki haneden sadece birer kişi bir araya gelebiliyor.

 

 

 

 

 

Yeni Sayımızı Okumak İçin Tıklayın !

 

Gm Turizm & Yönetim Dergisi Hakkında:

GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta. Sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet. Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır.

 

 

Yorum Yaz