We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel  İşte Rakibin Güçlenmek İçin Ayırdığı Bütçe

 İşte Rakibin Güçlenmek İçin Ayırdığı Bütçe

 İşte Rakibin Güçlenmek İçin Ayırdığı Bütçe

İspanya Bakanlar Kurulu otel ve turizm endüstrisi için; kiraların azaltılması, ödemelerde moratoryum ve mali yardım içeren, bu sektörlerdeki şirketlerin mali durumunu hafifletmeye çalışan Güçlendirme Planını onayladı.  Bu planla turizm ve konaklama sektörünü kapsayan 4.22 milyar Avroluk yeni bütçe onayladı.

bütçe

Sanayi, Ticaret ve Turizm Bakanı Reyes Maroto yaptığı açıklamada Yeni Plan için; “COVID-19 salgınından ciddi şekilde etkilenen ve faaliyetlerini, istihdamlarını sürdürebilmek isteyen sektörler için gerekli bir önlemler dizisidir” dedi.

Vergi indirimleri, vergi borçlarının ve sosyal güvenlik katkı paylarının ertelenmesi ve kiraların indirilmesi gibi yeni önlemleri içeren plan, farklı alanlardaki önlemleri içeriyor. Kiralamada % 50’ye varan indirimler sağlanıyor.

İstihdama Verilen Kolaylıklar

İstihdamın savunulmasında sosyal önlemlere ilişkin muafiyetler, içecek, restoran ve yiyecekte Aralık 2020 ve Ocak 2021 aylarında uygulanmakta olup, ERTE tarafından korunan tüm sektörler için sendikalar ve işverenlerle müzakere edilmekte olan yeni sosyal sözleşmede uzatılacak

Sosyal Güvenlik alanında turizm, ticaret ve konaklama sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler, Nisan-Ekim 2021 arası kesintili sabit kiralamalarda Sosyal Güvenlik katkı paylarından % 50 indirim uygulanacak

6 ay süreyle 3 faizsiz, talep üzerine, beyannamelere tekabül eden vergi borçlarının ertelenmesine izin veren vergi borçlarının ertelenmesinin yenisi onaylandı. 1 Nisan – 30 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında ödeme süresi sona eren borçlar Ekim ayında ödenecek. Ertelenmiş miktarın yaklaşık 2.668 milyon Avro olması bekleniyor.

Öte yandan iflas başvurusu moratoryumu uzatıldı. Son olarak, 2021 için büyük bir turist akını olan bölgeler için bir geçiş rejimi oluşturuldu. Pandeminin bu bölgelere gelen turist sayısında belirlenen kriterleri karşılamayacak bir düşüşe neden olduğu göz önüne alındığında, turist gezilerinin yapıldığı limanlarda sakinler, geceleme ve kruvaziyer yolcularına ilişkin 2020 yılına ilişkin veriler uygulanmayacak.

Güçlendirme Planında ayrılan bütçeler

Oteller, turizm (seyahat acenteleri dahil) ve ticaret için bu Güçlendirme Planında yer alan tedbirler beş blok halinde gruplandırıldı:

BLOK I. TİCARİ TESİSLERİN KİRALARI: 324 Milyon €

BLOK II. LİKİDİTE VE FİNANSMAN ÖNLEMLERİ:520 milyon €

BLOK III. VERGİ TEDBİRLERİ: 2.809 milyon €

BLOK IV. İŞGÜCÜ ÖNLEMLERİ VE SOSYAL GÜVENLİK: 567 Milyon €

+BLOK V. DÜZENLEYİCİ ÖNLEMLER

TOPLAM GÜÇLENDİRME PLANI: 4.220 Milyon €

Yorum Yaz