We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel İşte Rusların bu yaz tatil planları

İşte Rusların bu yaz tatil planları

Rusya’da faaliyet gösteren iş ilanları servisi Zarplata.ru anketleri, ülke vatandaşlarının yüzde 92’sinin bu yıl mutlaka tatil yapmayı planladığını gösterdi.

15 ila 20 Mart 2022 tarihleri ​​arasında 18-55 yaş grubunda 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen anketler, Rusların yalnızca yüzde 14’ünün yurt dışına tatile gitmeyi planladığını ortaya çıkarırken, vatandaşların yüzde 60’ı ise bu yıl Rusya sınırlarında tatil yapmayı planlıyor.

Gazetemru’nun haberine göre Rusların yüzde 10’u ise şehir dışındaki kır evine (daça) gitmeyi düşünürken, yüzde 7’si ise tatilinde evde onarım yapmayı planlıyor.

Araştırmalar, Rusların yüzde 55’inden fazlasının uzun süredir tatile çıkmadıklarını gösterirken, en son altı ay önce dinlendiklerini söyleyen katılımcıların oranı yüzde 38, altı aydan kısa süre içerisinde tatil yapanların oranı yüzde 27, en son bir yıl önce tatile çıkanların oranı ise yüzde 25 olarak kaydedildi.

Zarplata.ru anketine katılan Rusların yüzde 5’i ise en son iki yıl önce tatil yaptığını itiraf etti.

Tatil yapmayı planlayanların üçte birinden fazlası hükümetin sunduğu turistik geri ödeme programı kullanarak tatil yapacağını belirtirken, katılımcıların yüzde 31’i kendi biriktirdiği parasıyla tatil yapacağını, yüzde 23’ü ise hükümetin sunduğu programı bilmediğini söyledi.

Yorum Yaz