We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Kayak Merkezleri Otellerle Bütün Olarak Değerlendirilmeli  

Kayak Merkezleri Otellerle Bütün Olarak Değerlendirilmeli  

Kayak Merkezleri Otellerle Bütün Olarak Değerlendirilmeli

Uluslararası Genç Turizmciler Derneği (GENÇ TÜRSAD) Başkanı Botan Emre Ünlü, Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde Ukraynalı turistlere kayak yapma izni verilmemesi ile ilgili açıklama yaptı. Ünlü, “ Kayak Merkezleri otellerle bir bütün olarak değerlendirilmeli.”

kayak

Ünlü; bu kararın hafta sonu sokağa çıkma yasağından kaynaklandığı; dağın da sokak olarak algılanması nedeniyle bu engellemenin yapıldığının aşikar olduğunu belirtti. ”Bilim Kurulu’nun önerisiyle pandemiye karşı devletimizin almış olduğu önlemlerin içerisinde yer alan ‘Sokağa Çıkma Yasağı’ bu konu ile ilgili olarak yanlış yorumlanmakta. Şöyle ki kayak sporu doğası gereği bireysel bir spordur.Ayrıca kullanılan ekipmandan dolayı (tulum, bot,kask, gözlük, eldiven) kayakçı izole bir ortamda bu sporu gerçekleştirmektedir.

 

Bir açıdan bakarsak; kayak merkezinin oteller ile bir bütün olduğunu da göz önünde bulundurulmalı. Şu an sahil yörelerindeki otellerin sahalarında futbol takımları antreman yapmakta, golf sahalarında da golf oynanmaktadır. Doğrusu da oynanmasıdır.

Buna ilaveten kayak otellerinin kapalı alanlarının azlığı göz önüne alındığında bu uygulama ile misafirlerin sosyal mesafe kurallarına uymalarının imkansızlaşması sebebiyle pandeminin yayılma hızının yavaşlamayacağını aksine arttıracağını da belirtiriz. Bu hafta sonu yaşanan bu hatanın ve yanlış uygulamanın yılbaşı tatili dönemi ve takip eden hafta sonları yaşanmaması için kayak merkezlerindeki otellerde konaklayan misafirlerin haricinde kimsenin kayak merkezine girmemesini sağlayarak izole bir ortamda kayak yapılmasına izin verilmesi için gerekli girişimler yapılmalı.” Şeklinde konuştu.

Yorum Yaz