We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Kemer’e Avrupa pazarı geri dönmeli ancak sürdürülebilir olmalı

Kemer’e Avrupa pazarı geri dönmeli ancak sürdürülebilir olmalı

KEMER’E AVRUPA PAZARI DÖNMELİ ANCAK SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMALI

Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, Almanya pazarını ve değişen dinamiklerini GM Turizm ve Yönetim Dergimize anlatı. Rosati, Kemer bölgesine tekrar Avrupa pazarı geri döner mi? sorusuna ise Kemer’e Avrupa pazarının dönmesini arzu ettiğini ancak sürdürülebilir planlama yapılması gerektiğini ifade etti.

Bu yıl Alman pazarındaki pandemi öncesi ve sonrasındaki değişimleri nasıl gözlemliyorsunuz?

“Pandemi sonrasında insanlar iki yıl tatil yapamadıkları için seyahat özlemi oluştu. İnsanlar birikimlerini daha güzel ve konforlu bir tatil için kullanmaya başladılar. Satış fiyatlarının ortalamaları yükseldi. İnsanlar daha fazla güvenilir ve kişiselleştirilmiş ürünlere yöneldiler. konaklama süreleri de uzadı.

Akdeniz bölgesinde Alman turizmi Kemer’de başladı. Alman pazarının Kemer’e geri dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Fakat geçmiş senelerde yine Rus pazarında bir kriz yaşanmıştı, Almanlar bu bölgeye tatile geldiler ama sürdürülebilir bir dönüş olmadı. Çünkü Ruslar geri döndükten sonra konsantrasyon Rus pazarına evrildi. Yine Kemer’e Alman turistin dönmesi gerektiğini düşünüyorum ancak sürdürülebilir bir politika şart.”

ANADOLU’NUN TÜM YERLERİNİ KEŞFETTİLER

Alman Turistleri çoğunluğu yine Side, Belek, Lara, Alanya bölgelerine gelecek. Ama son yıllarda Türkiye için yurt dışında sadece deniz, kum ve güneş tanıtımları yapılmıyor, Artık Anadolu’da tanıtıldığı için Almanlar, resort bölgelerin dışında Anadolu’nun farklı köşelerine de ilgi gösteriyor.

Yorum Yaz