We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI MESUT KOCAGÖZ TAHLİYE EDİLDİ

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI MESUT KOCAGÖZ TAHLİYE EDİLDİ

Sercan Dinç

Antalya’da meydana gelen teleferik kazası soruşturmasında tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, kazayla ilgili açılan davanın bugün Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tahliye edildi.

“1 ARALIK 2023 ÖNCESİNDE İSTİFA ETTİM”

Duruşmada savunma yapan Mesut Kocagöz, olayın kendisinin görev yaptığı süre içinde gerçekleşmediğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kepez Belediye Başkanlığı adaylığı için 1 Aralık 2023 öncesinde istifa ettim. Daha sonra toplanan ANET A.Ş kurulu da istifamı kabul etti. Yetkilerimin iptaline karar verildi ve kurulun kararıyla yeni başkan atandı. 1 Aralık 2023’te SGK’dan çıkışım verildi, genel müdürlük yetkim kalmadı. İstifam ve yetkilerimin iptalinden sonra hiçbir ücret almadım. YSK başvurumu bundan sonra kabul etti.” ifadelerini kullanan Kocagöz, ağır bakımların da yapıldığını ifade etti.

BİR SORUMLULUĞUM YOK TAKDİR MAHKEMENİN

14 Nisan’dan bugüne tutuklu olduğunu hatırlatan Kocagöz, “Bilirkişi raporunu okudum. ‘Ne yapsaydım da bu kazayı önleyebilirdim’ diye düşündüm ama bir sorumluluğum yok. Takdir mahkemenin. 35 yılık devlet memurluğunun 25 yılını yönetici olarak yaptım. Bugüne kadar başımı öne eğecek hiçbir şey yapmadım.” ifadelerini kullandı.

11 sanığın tutukluluğuna hükmeden mahkeme, 59 gündür tutuklu olan Mesut Kocagöz’ün tahliyesine karar verdi.

Karar CHP tarafında ve Kepez’de sevinçle karşılanırken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek attığı tweet ile bu kararı kutladı. Böcek, “Mesut kardeşime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Dün olduğu gibi bundan sonra da Antalya’ya ve Kepez’e hizmet etmek için birlikte yol yürümeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Yorum Yaz