We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Korku azaldıkça Türkiye talebi artıyor

Korku azaldıkça Türkiye talebi artıyor

Kısmi seferberlik haberleriyle alt üst olan yurtdışı tur satışları yavaş yavaş toparlanmaya başlıyor. Rusların gözdesi Türkiye’ye olan talep dengeleniyor, daha az iptal, daha fazla yeni rezervasyon var, fiyatlar normale döndü.

Türkiye’ye tur satış dinamiklerinde tur operatörleri olumlu değişiklikler kaydetti. 21 Eylül’den sonra düşen talep henüz tam olarak toparlanamadı, ancak buna yakın. İlk şok dalgası geçti ve bir miktar istikrar geldi. Ator’un haberine göre, ANEX Tour, “Genel olarak satışlar iyileşti” dedi.

Intourist şirketinde Türkiye’ye rezervasyon turlarının dinamikleri “Her yeni gün bir öncekinden daha iyidir” şeklinde ifade edildi.
Geçen hafta sonunun rezervasyon sonuçları, satışların istikrarına tanıklık ediyor. Intourist, “Geçen hafta sonu durum normale dönmeye başladı. Yeni rezervasyonlar yeniden başladı, daha az iptal var” dedi.

PEGAS Touristik, “Rezervasyonlar geliyor, ancak şimdiye kadar başvuru hacmi 21 Eylül’den önceki rezervasyon seviyesine ulaşmadı” dedi.
Tez Tour da talepte kademeli bir toparlanmadan bahsederken, Türkiye’ye tur iptallerinin hala olduğunu belirtti.

Space Travel, piyasanın durumunu şöyle anlattı: “Satışlarda tam bir toparlanmadan bahsetmek için henüz çok erken. Türkiye turlarına ilgideki geleneksel mevsimsel düşüş faktörüne belirsiz bir jeopolitik durum eklendi tüm bunlar talebi etkiledi.”

Yorum Yaz