We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Krasnodar aşısız Rus’a kapatılıyor

Krasnodar aşısız Rus’a kapatılıyor

Rusya’nın en önemli turizm bölgesi Krasnodar’ın Valisi Veniamin Kondratyev, 1 Temmuz’dan sonra aşı olanları veya negatif PCR testine sahip olanların otellere kabul edileceğini, 1 Ağustos itibariyle ise sadece aşı sertifikalıların tatil yapabileceğini açıkladı.

ATOR, Krasnodar Bölgesi’ne getirilen kısıtlamalardan dolayı turizm sektörünün kayıplarını hesapladı Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), turizm sektörünün Krasnodar bölge yönetimi tarafından ilan edilen COVID-19 kısıtlamalarından kaynaklanan kayıplarının 40 ile 55 milyar rubleye kadar çıkabileceğini belirtti.

AĞUSTOS’TA İPTALLER YOĞUNLAŞTI

ATOR yetkilileri tarafından yapılan söyleşi de Krasnodar bölgesinde temmuz ve eylül ayları arasında tatil yapmayı planlayan Rusların 6,5 milyon civarında olduğu söyledi. Ve temmuz ayında tatilcilerin yüzde 20 ila yüzde 25’inin, ağustos ayında ise turistlerin yüzde 50 ila 80’inin planladıkları tatilden vazgeçebileceğini vurguladı.

ATOR Başkanı Maya Lomidze, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Krasnodar yönetiminin ağustos ayına kadar PCR testi olmayan tatilcileri kabul etmeyeceğini ilan ettiğine işaret ederek, “Aileleriyle seyahat eden birçok Rus vatandaşı, PCR testlerine bu kadar para vermeye hazır değil. Çünkü testlerin fiyatı konaklama maliyetinin en az yüzde 20 ila yüzde 25’i olacak” diye konuştu.

KAYIPLAR 55 MİLYAR RUBLE

Temmuz ayı için Krasnodar Bölgesi’ne 3 milyon tur paketi satıldığını belirten birlik uzmanları, temmuz ayı için kişi başı seyahatin ortalama fiyatının 18 ila 20 bin ruble olduğunu, iptaller nedeniyle kayıpların 15 milyar ruble olacağını ifade etti. Ağustos ayında Krasnodar bölgesine sadece aşı sertifikalı turistlerin kabul edileceğini hatırlatan uzmanlar, ağustos ayı için ortalama 2,5 milyon kişinin bu bölgeye tur paketi satın aldığını hatırlatarak bu ay satılan turların 50 milyar rubleye yaklaştığını bildirdi. Rusya’nın Krasnodar Bölge Valiliği, bölgedeki otellerin 1 Temmuz itibariyle sadece aşı olanları veya negatif PCR testine sahip olanları kabul edeceğini, 1 Ağustos itibariyle ise sadece aşı sertifikalı turistlere hizmet vereceğini bildirmişti.

Yorum Yaz