We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Küba 150 Rus turisti karantinaya aldı

Küba 150 Rus turisti karantinaya aldı

Tatil için Küba’ya giden 150 kişilik Rus turist grubu şok bir uygulama ile karşılaştı. Küba polisi, 150 kişilik Rus grubu tatillerini geçirecekleri otellerin yerine özel bir karantina bölgesine gönderdi. Rusların burada 10 günlük zorunlu karantinada tutulacaklarının açıklanması iki ülke arasında da probleme neden oldu. Karantinaya alınan turistlerin bir bölümünün aşı karnesine sahip olması, diğerlerinin de PCR negative testlerini polise vermesi, uygulamayı sona erdirmedi.

DEVLET KRİZİ OLDU

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Daire Başkanı Zarina Doğuzova,Küba Turizm Bakanı Juan Carlos García Grand’dan şu anda karantinada olan Rus turistlerin tatillerine devam edebilmeleri için durumu acilen çözmelerini istedi. Garcia ise, yeni varyantlar nedeniyle salgında yaşanan artıştan Küba halkını korumak istediklerini söyledi. Kübalı bakan, yapılan test sonuçlarına gore Rus turistlerin karantinasını yeniden değerlendireceklerini bildirdi.

İPTALLER BAŞLADI

Yaşanan bu durum, tatil için Küba’ya gitmeyi planlayan Rusları tedirgin etti. Bazı Rus vatandaşları, aldıkları Küba paket turlarının değiştirilmesi için acentelere başvurdu. 5 Temmuz Pazartesi günü yaşanan olaydan sonra iptallerde keskin bir sıçrama gördüklerini belirten Intourist yöneticileri, ‘‘Bir gün önce rezerve edilen birçok tur iptal edildi. Acentelerin, Meksika gibi alternatif destinasyonlar sunarak turistleri Küba’ya tur satın almaktan caydırdığını biliyoruz’’ dedi.

 

 

 

Yorum Yaz