We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI 32 LOJMAN VE TESİSİ TAHSİS EDECEK

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI 32 LOJMAN VE TESİSİ TAHSİS EDECEK

Kültür ve Turizm Bakanlığı, birçok ilde turizm merkezi içinde veya dışında kalan Hazine mülkiyetindeki 32 konaklama tesisi-lojmanını yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edecek

Bugün Resmî Gazete’de yayınlanan ilana göre Antalya, Aydın/Didim, Çankırı/Ilgaz, İzmir, Kayseri/Erciyes, Bodrum, Trabzon/Akçaabat, Adana/Karataş ve Çanakkale/Lapseki il ve ilçelerinde yer alıyor. Taşınmazların; 3-4 veya 5 yıldızlı otel, butik otel, tatil köyü, günübirlik tesis, özel konaklama tesisi ve personel lojmanı niteliğinde olduğu belirtildi.

İlana göre 3 Nisan’dan itibaren erişilebilecek olan turizm yatırımcılarına kamu taşınmazı tahsis şartnamesinde özellikleri belirtilen kamu taşınmazları, ilgili yönetmelik hükümlerine uygun olarak üzerlerinde turizm amaçlı yatırım yapmak üzere Bakanlık tarafından yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edilecek.
Belirlenen alanlarda yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı girişimcilerin şartnamede yer alan bilgi ve belgeleri 30 Nisan’a kadar bakanlığa teslim etmeleri gerekiyor. Şarname ücreti 50.000₺ olarak belirlendi.

-Antalya’da Muratpaşa ilçesi Tuzcular, Manavgat ilçesi Kızılağaç, Sorkun’da birer ve Side’de beş alan
-Aydın’da Didim ilçesi Çamlık’ta sekiz alan
-Çankırı’da Ilgaz içesi Cömert,
-İzmir’de Menderes ilçesi Özdere, Seferihisar ilçesi Bengiler, Selçuk,
-Kayseri’de Erciyes,
-Muğla’da Bodrum ilçesi Göl bir, Kızılağaç’ta altı alan
-Trabzon’da Akçaabat ilçesi Sertkaya,
-Adana’da Karataş ilçesi İskele,
-Çanakkale’de Lapseki ilçesi Cumhuriyet

Yorum Yaz