We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Martı Otel İşletmeleri, haber ve söylentilere KAP açıklaması ile yanıt verdi

Martı Otel İşletmeleri, haber ve söylentilere KAP açıklaması ile yanıt verdi

GM Haber Merkezi

Martı Otel İşletmeleri A.Ş. haber ve söylentilere KAP açıklaması ile yanıt verdi:

“Piyasa bozucu nitelikte manipülatif hareket ve algı
çalışmaları, Sermaye Piyasası Kurulu’na bildirilmiştir”

Martı Otel İşletmeleri, bir yatırımcısının medya üzerinden yaptığı açıklamalar ve sosyal medya yansımaları üzerine KAP’a açıklama gönderdi. “Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama” başlıklı açıklamada “Şirket payları üzerinde piyasa bozucu nitelikte manipülatif hareket ve algı çalışmalarının, Sermaye Piyasası Kurulu’na bildirilmiştir” denildi.

Martı Grubu tesislerinin 2022 sezonunda yüksek dolulukla operasyonlarına devam ettiğinin belirtildiği açıklamada, yaz sezonuna girerken gerçekleştirilen sermaye artışı ile şirketin operasyonel ve mali performansının güçlü tutulmasının sağlandığına da dikkat çekildi.
Martı Otel İşletmeleri A.Ş.’nin 26 Eylül 2022 saat 09.44’te KAP’a yaptığı açıklamada şöyle denildi:

“Martı Otel İşletmeleri 1967’de çok ortaklı olarak halka açık bir şekilde kurulmuş, 1989 yılında ‘Türkiye’de borsaya kote olan ilk turizm şirketi’ olmuş ve bugün 12.500’i aşkın yatırımcısıyla faaliyetlerine başarıyla sürdürmektedir.

Bir yatırımcımızın Şirketimiz payları üzerindeki Haziran – Eylül döneminde alım işlemleri ile sermayedeki payının %5’i aştığına ilişkin mevzuata aykırı şekilde MKK yerine doğrudan kendisinin yaptığı özel durum açıklaması akabinde, basında ve bazı sosyal medyada kişisel hesaplarda, şirketin paylarının çoğunluğunu alma yoluyla devralma süreci başladığı şeklinde yapılan ifadelerle ilgili Şirketimiz payları üzerinde piyasa bozucu nitelikte manipülatif hareket ve algı çalışmaları, Sermaye Piyasası Kurulu’na bildirilmiştir.
Pandemide yaşanan 2 yıllık duraksama sonrası sektör genelinde başlayan hızlı atılım paralelinde 2022 sezonunda, turizmin öncü ve köklü kuruluşu Martı Grubu’na ait tüm tesislerde yüksek doluluk ile operasyonlar devam etmektedir.

Yönetim olarak, 2022 yaz Sezonuna girerken sermaye artış sürecini başarıyla tamamlayarak, şirketin mali yapısının ve faaliyetlerinin sağlıklı biçimde sürdürülmesi, Şirketin operasyonel ve mali performansını güçlü tutulmasını sağlanmıştır. Bu çerçevede; güncel bilgilere erişmek için Şirketimiz tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan özel durum açıklamalarının takibini ve bunun dışında başka bilgilere itibar edilmemesini kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

Yorum Yaz