We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Mir kesintileri Türkiye tatiline engel olur mu?

Mir kesintileri Türkiye tatiline engel olur mu?

Mir Kart’ın Türkiye’de bazı bankalar tarafından kısıtlaması Rus vatandaşları Türkiye’ye gelmekten vazgeçirmiyor. Tur operatörlerine göre, Mir Kart sorunları turistleri rahatsız etse de seyahatlerini planlamaya devam ediyorlar.
Genç hafta birkaç sorunlu işlem sonrasında açıklama yapan Ulusal Ödeme Kartı Sistemi Direktörü Vladimir Komlev turistlere güven verdi fakat durum hala belirsizliğini koruyor. Tourdom’un haberinde, son zamanlarda yaşanan kopuklukların tesadüfi olmadığı belirtildi. Kaynağın görüştüğü tur operatörleri, uzmanlar ve temsilciler ödeme yöntemiyle olan sorunların turist akışını engellemediğini belirtti.

Intourist’in verdiği bilgiye göre, turistlerin %95’inden fazlası her şey dahil otellerde kalmayı tercih ediyor, bu nedenle çoğunluk için ödeme yöntemi önemli değil. Yerel harcamalar çoğunlukla hediyelik eşya ve gezilere yapılıyor, bu nedenle bazı seyahat acenteleri müşterilere en azından biraz nakit getirmelerini tavsiye ediyor.

Tur operatörleri tarafından 20 Eylül itibariyle turistlere özel bir tavsiyede bulunulmuyor. ANEX Tour, müşterilerin çoğunun zaten Türkiye’ye seyahat ettiğini ve tatile çıkmak üzere olanların hazırlanma sürecini atlattıklarını belirtti. Mir kartlarının kabul edilmemesinin bazı rahatsızlıklar yaratacağı belirtilirken, Türkiye tatili için engel bir durum teşkil etmediği vurgulandı.

Yorum Yaz